سر خط خبرها:

زن مسلمانی که مد و لباس حجاب اسلامی را در آمریکا تبلیغ می کند+عکس

فکرشهر: «سهرو حسن» دختر هجده ساله پناهنده سومالیایی است که تبدیل روسری به مد را بهترین وسیله برای اثبات توانایی های خود یافته است.به گزارش فکرشهر و به نقل از پایگاه روزنامه عکاظ عربستان، به نظر می رسد خانم «سهرو حسن» مشهورترین نام در صنعت مد جهان اسلام باشد.  به عنوان یک پناهنده سومالیایی در کمپ پناهندگان کنیا متولد شد و در حالی که ده ساله بود به همراه خانواده به مرزهای آمریکا فرار کرد و اکنون هجده ساله است و در تغییر لباس محجبه زنانه و مد و لباس حجاب اسلامی یکه تاز است..

فکرشهر: «سهرو حسن» دختر هجده ساله پناهنده سومالیایی است که تبدیل روسری به مد را بهترین وسیله برای اثبات توانایی های خود یافته است.
به گزارش فکرشهر و به نقل از پایگاه روزنامه عکاظ عربستان، به نظر می رسد خانم «سهرو حسن» مشهورترین نام در صنعت مد جهان اسلام باشد.  به عنوان یک پناهنده سومالیایی در کمپ پناهندگان کنیا متولد شد و در حالی که ده ساله بود به همراه خانواده به مرزهای آمریکا فرار کرد و اکنون هجده ساله است و در تغییر لباس محجبه زنانه و مد و لباس حجاب اسلامی یکه تاز است..
مردم به واسطه خط تولید حجاب که وی از آن به عنوان بخشی از پروژه خود برای ورود به مدرسه طراحی مد، طراحی کرد، به استعدادهایش پی بردند و از این طریق توجه ها را به خود جلب کرد. حجاب و روسری که معمولا در غرب، غم انگیز قلمداد می شود، به واسطه «سهرو حسن» به نوعی مدل تبدیل شد.
سهرو می گوید: « بزرگ که شدم فرصت زیادی برای اثبات توانایی های خود نداشتم» در کودکی لباس های غربی می پوشیدم تا با دیگر کودکان همرنگ شوم در حالی که نمی دانستم به خودم ضرر می زنم.
نقل مکان خانواده سهرو به ایالت مین که گروه زیادی از سومالیایی ها در آن زندگی می کردند، سهم بسزایی در تحکیم هویت بی ثبات این دختر جوان داشت. سهرو به تماشای برنامه های مد عادت داشت و از همینجا بود که طراحی حجابی مدرن و رنگارنگ را به هدف اثبات وجود خویش آغاز کرد. خود او می گوید: "همواره خودم را پر انرژی احساس می کنم؛ دختران سومالیایی در شوی لباس  و یا در بین طراحان محجبه  حضور چشمگیری ندارند و من می خواهم این را تغییر دهم".

http://shafaqna.com/persian/media/k2/items/cache/a2793476a61f531df20594d32d7894e3_XL.jpg

 

منبع: شفقنا