سر خط خبرها:
در گفت و گو با «فکرشهر» مطرح شد:

انتقادات تند عضو شورای شهر برازجان از عملکرد و تصمیمات ضعیف شورای سلامت شهرستان دشتستان/ جناب فرماندار! اقدامات ضعیف شما شهرستان دشتستان را به این حال و روز انداخته است!

فکرشهر:مشخص شد استانداری از خرید این مقدار ماده ضدعفونی کننده حتی با هزینه‌ی شهرداری ها خودداری نموده و شورا و شهرداری ها را در روزهای  پایانی سال عملا در تنگنا قرار دادند! لذا لازم است خدمت جناب فرماندار عرض کنم که ریشه‌ی این مشکل را باید در مجموعه بالا دستی حضرتعالی جستجو کرد نه شورای شهر برازجان!

فکرشهر: یک عضو شورای شهر برازجان با انتقاد از وضعیت پیش آمده در شهرستان دشتستان، وجود آمار بسیار بالای بیماران مبتلا به «کووید 19» در سطح دشتستان و به ویژه شهر برازجان را، حاصل بی تدبیری شورای سلامت این شهرستان دانست و گفت که شورای شهر برازجان، از تمام اختیارات قانونی خود برای کاهش تبعات این بیماری بهره برده و از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است.

«ساحل تنگستانی» در گفت و گو با «فکرشهر»، اقدامات شورای شهر برازجان در پیشگیری و کنترل کروناویروس جدید و بیماری حاصل از آن در سطح شهرستان را تشریح کرد و گفت: تمدید تخفیف عوارض برای کاهش مراجعه به شهرداری، تصویب 50 میلیون تومان برای خرید اقلام بهداشتی و توزیع آن در مناطق محروم و کمک به شبکه بهداشت و درمان، باز گرداندن اجاره بهای غرفه داران ماهی گلی، رایگان نمودن بهای دکه های تحت تملک شهرداری و تصویب 50 میلیون تومان برای کمک ستاد مبارزه با کرونا، توقف اتوبوس های شهرداری که شامل حذف درآمد برای این سازمان شد، کمک برای تهیه مواد ضدعفونی و تحویل به گروه های جهادی و مساجد و دیگر نهادها، کمک مالی و تجهیزات به گیت های ورودی و خروجی شهر، خرید تب سنج و لوازم بهداشتی برای گیت های ورودی، اقدامات جهادی نیروهای شهرداری که پا به پای نیروهای بهداشت و درمان در خط اول بوده اند مثل غسل و کفن و دفن بیماران کرونایی و اطلاع رسانی مداوم با نصب بنر و تراکت در سطح شهر، برنامه های فرهنگی مجازی در این ایام و کمک برای راه اندازی اولین کارگاه ماسک سازی استان در برازجان (که بیشترین تولیدات آنها برای مجموعه بهداشت و درمان شهرستان بوده است) بخشی از فعالیت های شورای شهر برازجان در این زمینه است که تا کنون بدون هرگونه اقدام تبلیغاتی در اختیار مردم و مجموعه بهداشت و درمان قرار گرفته است.

تنگستانی با اشاره به حضور رییس و نایب رییس شورا به نمایندگی از تمام اعضای شورا در سطح شهر و به خصوص همراهی با شورای سلامت و ستاد مردمی مبارزه با کرونا، خاطر نشان کرد: ضرورتی برای دخالت تمام اعضای شورا در برنامه های مبارزه با کرونا وجود ندارد؛ زیرا شورای سلامت می بایست تمام تلاش خود را برای پیشگیری و همچنین قرنطینه افراد مبتلا به این بیماری به کار می گرفت؛ ولی با این وجود، تمام اعضای شورا بدون مسائل تبلیغاتی در بین نیروهای جهادی حضور یافتند. 

وی گفت: همه این ها در حالی است که تاکنون شورای سلامت شهرستان و فرمانداری دشتستان از شورای شهر برازجان هیچ خواسته ای نداشته و این شورا تنها برای دخالت نکردن در تصمیم گیری های شورای سلامت، سکوت اختیار کرده و فعالیت های خود را با خواسته فرماندار محترم شهرستان هماهنگ نموده است.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان، با انتقاد از فرماندار دشتستان اظهار داشت: اعضای شورای شهر و مشاورین شورا و بسیاری از فعالین اجتماعی شهر برازجان، پیشنهادهای خوبی به مجموعه فرمانداری و ستاد مقابله با کرونا برای کنترل و پیشگیری این بیماری ارائه کردند ولی متاسفانه اقدامات دیر هنگام اجرایی و عدم توجه دقیق به نظرات دلسوزان باعث شد این پیشنهادها، راه به جایی نبرد و تلاش های انجام شده نیز عقیم بماند.

تنگستانی همچنین گفت: با توجه به جلسه شهردار برازجان با شورای اسلامی شهر و گزارشی که ایشان در تاریخ  15 اسفندماه 1398 ارائه کردند، قرار بود ۱۰ تن مواد ضدعفونی کننده توسط استانداری و با هزینه شهرداری برازجان خریداری شود که با پیگیری مکرر اینجانب، مشخص شد استانداری از خرید این مقدار ماده ضدعفونی کننده حتی با هزینه‌ی شهرداری ها خودداری نموده و شورا و شهرداری ها را در روزهای  پایانی سال عملا در تنگنا قرار دادند! لذا لازم است خدمت جناب فرماندار عرض کنم که ریشه‌ی این مشکل را باید در مجموعه بالا دستی حضرتعالی جستجو کرد نه شورای شهر برازجان!

ساحل تنگستانی با اشاره به دعوت از مدیریت شبکه بهداشت و درمان دشتستان برای حضور در جلسه مشترک با شورای شهر، عنوان کرد: جلسه بسیار خوبی برگزار شد و شورای شهر از کم و کاست این مجموعه و اقدامات  شبکه بهداشت و درمان مطلع شد و شورا، مصوباتی برای خرید تجهیزات و ملزومات بهداشتی و درمانی مصوب نموده است.

وی با اشاره به بند 15 ماده 55 قانون شهرداری ها، گفت: ضدعفونی کردن شهر از بیماری های ساریه، وظیفه شهرداری است و نیازی به مصوبه شورا ندارد، ولی متاسفانه با عدم پایبندی استانداری به قول داده شده و تعطیلات نوروزی، عملا خرید ماده ضدعفونی کننده امکان پذیر نبود؛ با این حال، شهردار محترم طبق مصوبه شورا مواد ضدعفونی کننده را تهیه و در یک ماه گذشته به بهترین نحو، نقاط مختلف شهر را ضدعفونی نمودند و با توجه به اینکه احتمال باز شدن صنوف از این هفته و مراجعه مردم به اماکن پرتردد و خطر آفرین خواهد بود، از مجموعه شهرداری برازجان می خواهم هر چه سریع تر مواد ضدعفونی لازم را برای پاکسازی شهر خریداری کرده و مناطق پرتردد، به طور مرتب عفونت زدایی شود. 

این عضو شورای شهر برازجان در پایان افزود: هر چند شورای شهر برازجان آمادگی دارد تا در پرداخت هزینه مکان قرنطینه بیماران کرونایی مشارکت کند، اما شورای سلامت، فرمانداری دشتستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکنون هیچگونه درخواستی در این زمینه به شورای اسلامی شهر برازجان ارائه ننموده اند!
 

دیدگاه‌ها

محمد رضا منصوری

قطعا مردم خوب می دانند که خادمین آنها چه کسانی هستند .

حسن حسینی

درود بر فرماندار عزیز و دلسوز، از ترس کرونا خوب خزیده اید در پستوی خانه های خود، آنکه امروز در میانه ی میدان است جناب نوروزی عزیز فرماندار نستوه شهرستان است. 

طیبی

خیر ببینی آفرین شیرت حلالت بو

عادل پاکزاد

اولین دروغ این متن کمک به گیتهای ورودی و خروجی شهر هست من خودم از اول تا آخر گیت ورودی شهر بودم  ، شما اصلا نه آمدید و نه کمک کردید که نیاز به کمک شما هم نبود و مردم همه لطف داشتند و فرماندار هم به شدت حمایت کردند . شما عکس تبلیغاتی خوب گرفتید ، البته مجموعه شورا میگم نه شخص تنگستانی 

ناشناس

شما فقط فکر کردید خودتان زحمت کشیدین و فقط شما نیروی مردمی بودید 

یک فرهنگی

شورای شهر وظیفه قانونی خود را انجام بدهد کافی است  نیاز نیست در کاری که تخصص ندارد ورود کند اتفاقا یکی از پردغه دغه ترین فرد  در کمیته سلامت شخص فرماندار است که بر  تمام اقدامات خودشخص نظارت دارد  

امینی

انتقاد جالبی هست از دو طرف هم جالبه, یکی اینکه خانم مهندس تازه از خواب زمستونی بیدار شدن و نطق کردن و دیگری اینکه فرماندار شهرستان دشتستان هنوز حس نمیکنه که اینجا شهرستان دشتستان و یکی از بزرگترین شهرستان های استان هست. 

شهروند

مردم انقدر باشعورهستند، نیازی نیست هر کس به نفع حوزه ی خود دیگری را بکوبد

برازجانی

 درود و سپاس فراوان بر اعضای محترم شورای اسلامی و شهردار عزیز شهر برازجان  مردم شریف شهر برازجان واقف هستند که شورای اسلامی و شهرداری از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننموده در ضمن در زمینه پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری ویروسی کرونا بسیار تلاش و کوشش نموده اند بسیار تلاش و کوشش نموده اند  از تجهیز گیت های ورودی و خروجی شهر گرفته از تجهیز گیت های ورودی و خروجی شهر گرفته  تا راه اندازی و تا راه اندازی و حمایت های مادی و معنوی خود از گروه های جهادی که اقدام به تولید ماست می نمودند  از پیگیری های لازم جهت ضدعفونی شهر گرفته تا ایجاد تسهیلات جهت شهروندان کم درآمدی که تحت هر عنوان مستاجر شهرداری بوده اند  ولی خوب انگار خیلی از افراد فراموش کردند که    هر دستگاهی وظیفه خاصی دارد هر دستگاهی وظیفه خاصی دارد  و همه موضوعات را از شورای اسلامی مطالبه کرد هر یک از اعضای شورای سلامت شهرستان دشتستان بر اساس آیین نامه های جاری وظایف خاصی دارند که در کنار هم زمینه سلامت شهروندان را فراهم می کند.  و چنانچه احدی از اعضای شورای اسلامی که نماینده مردم شریف شهر برازجان هستند از مسئولین اجرایی ما انتقاد کردند قطعاً این انتقاد برآمده از زبان ما شهروندان است  اینجانب ضمن تشکر از خانم مهندس تنگستانی تنگستانی از تلاش ها و زحمات شائبه ایشان در مسیر توسعه و عمران و آبادانی شهر برازجان بسیار سپاسگزارم  انشالله خداوند به ایشان توفیق خدمتگزاری در جبهه های دیگر را عنایت فرماید  

حامد

درود بر شورای شهر فعال. ما بر تمامی مساعل واقفیم. 

مریم

درود بر مهندس ساحل

اکبری

خدا قوت

مصطفی

احسنت بانو

پریسا

ما بهت ایمان داریم بانووووو

انگاری

دررود بر شورای شهر .

محمد.د

دروووووود بر شرفت

خواجه

خانم مهندس همه تو رو میشناسن قبولت داریم

علیپور

رای ما ساحل تنگستانی

مختاری

متن قشنگی بود، درود شورای شهر 

حاجی زاده

اولین شورای هست که به فکر مردم. درود 

قنبری

بنده ي خدا ها راسي  اولش خوب كار كردن بعدش ناپديد شدن كجا رفتن از بس مردم گوش نگرفتن در رفتن

م.رضایی

به امید تلاش های بیشتر شما مهندس تنگستانی

ناشناس

هزاران درود بر خانم تنگستانی  آخر یکی پیدا شد حقیقتها رو بگه

فرخ محمدی

درود بر بانوی فعال شورا بانو تنگستانی به حق شورای پنجم بیشترین خدمات را به مردم شهر برازجان داشته

شهروند

دست مریزاد خانم مهندس امیدواریم مسئولین بیشتر بفکر همشهری های خودباشند

عباس

ایووووول  مهندس

....

به خدای بزرگ میسپارمت مهندس

گمنام

مَرد فقط خوش

علی

افتخار شهری خانم تنگستانی بزرگ

فرزانه

خدا پشت وپناهت بانووو

ستاره

پیروز باشی

رفیق

خدایی فقط خوووووش

اهالی خانه کارگر

ما قدردان زحمات مهندس تنگستانی و همکارانش هستیم 

علی.م

درود بر شما بلاخره یکی ب فکرمردم بود  

معصومه محمدی

متن بسیار عالی بود ان شالله به سخنان تون عمل کنند و به فکر مردم دشتستان باشند همگی

میعاد صالحی

احسنت بر خانم مهندس ما از عملکرد شما بسیار راضی بودیم و هستیم

محمد.ت

ان شالله ک انتقاد هاتون سازنده باشد و جبهه گیری نشود

آباد . م

جناب آقای پاکزاد  بنده هم در ایستگاههای کنترل حضور داشتم و اعضای شورا را دیدم حال شما ندیدید مشکل از خودت هست . اعضای شورا نماینده تفکرات مردم هستند . و همگی همشهری ما. همه برادر و خواهر ما هستند و اینکه شما داری اعضای خانواده خودت را متهم می کنی بخاطر دفاع از یک فرد غیر بومی جای بسی تعجب را دارد. هرکس به نمایندگان مردم توهین کند یعنی به مردم توهین نموده است. بنده شاهد حضور اعضای شورا در همه ی نقاط شهر در ایام گذشته بوده ام .      

منصف باشیم

با سلام و تقدیم احترام به تمامی مخاطبان عزیز و گرامی فکر شهر مخاطبان عزیز و گرامی فکر شهر  خدا را شاکریم برای اولین بار شورای اسلامی شهر برازجان برآمده از مردم بوده و پس از انتخابات از سوی مردم و پس از انتخابات از سوی مردم برخلاف دوره های قبل در دسترس تر، بسیار بسیار کوچک نفس تر شده اند کسانی که منافع عمومی را بر مطامع شخصی خود ترجیح داده و بدون در نظر گرفتن مسائل جناحی و حزبی تمام تلاش خود را در این رهگذر برای آبادانی و عمران شهر برازجان گذاشته اند  سرآمد اعضای شورای شهر برازجان، سرکار خانم مهندس ساحل تنگستان رئیس کمیسیون عمران شورا‌ی اسلامی است که طی ۳ سال عهده‌دار این مسئولیت خطیر بوده و علیرغم اینکه طی سال های اخیر بر اثر تحریم ها، کمترین میزان میزان بودجه تخصیص یافته و درآمدهای شهرداری نیز کاهش یافته توانسته خط و مشی اصلی عمرانی شهرداری را تعیین و برنامه ها و راهبردهای اجرایی راجع به شهرداری ترسیم نماید  بر خود می بالیم که شهر برازجان دارای بانوان فرهیخته ای چون خانم تنگستانی بوده به باور توانستن را با فعل تخصص گرایی صرف کرده است ‌ با احساس مسئولیت وارد عمل شده و با قدرت در جبهه های مختلف اجتماعی اقتصادی و فرهنگی مردم شهر برازجان گام بر می دارد.  از طرفی شروع به کار اولین گروه های جهادی تولید ماسک و شوینده ها را در سطح شهر برازجان مورد حمایت قرار می دهد  از دیگر سو گروه‌های کم درآمد ای که به نوعی مستاجر شهرداری هستند را مورد معافیت قرار میدهد.  به راستی که زبان ۷۰ نوع گناه را می تواند مرتکب شود چه دلیلی وجود دارد بر بدگویی و زبان به بد باز کردن.....  پرواضح است که اعضای شورای اسلامی نماینده و زبان گویای مردمان شریف شهر برازجان هستند پس اگر جسورانه و با شجاعت در احقاق حق مردم از مسئولی که بایستی مورد سوال و جواب قرار گیرد مطالبه حقوق مردم می نماید را مورد حمایت قرار دهیم.  جای بسی تاسف است که در برخی از کامنت ها به صورت جهت دار حتی به شخصیت ایشان نیز توهین شده است  این وضعیت اخلاقی نیست....  خوب است قبل از نوشتن یک کامنت حداقل با یک سرچ معمولی در فضای مجازی وظایف شورای سلامت را برخی از مخاطبان مورد ارزیابی قرار می‌دادند....  آنجاست که مشخص می‌شود هر دستگاهی وظیفه‌ای دارد....  وقتی در بین اعضای شورای شهر یک نفر به خود جرات و جسارت می دهدکه زبان به انتقاد بگشاید زبان به انتقاد بگشاید  یعنی نه وامدار کسی است و نه با کسی رودربایستی دارد.....  اساس پذیرفتن مسئولیت نمایندگی در شورای اسلامی نیز همین است.....  سپاس و درود بیکران برای موفقیت و تداوم فعالیت های بزرگ بانوی فرهیخته شورای شهر ....  مانا باشند و پایدار.....  تا در آینده گام های اساسی در جهت توسعه شهر برازجان و شهرستان دشتستان بردارند  

نیایش ح

درود بر مهندس تنگستانی. کسی که از جون دل کار می‌کنه برا شهر 

رضا ام

برا اونایی که  میگن مهندس تنگستانی اشتباه می‌کنه متاسفم.  این شهر بزرگ این همه مدیر و مسولین ، کدومشون به اندازه یه دختر تونستن کار بکنن. شرم کنین از حرفاتون .درود بر شیر دختر دشتستان مهندس تنگستانی. 

محمد تنگستانی

درود بر شما دخت دشتستان.خسته نباشید.

محله خضر

از طرف بچه های خضر.  درود بر خانم تنگستانی ایشالا شبکه سه ببینیمت. واقعا برازجون آباد کردی. هرچی از خدا میخی گیرت بیاد  

یک شهروند

سپاس از شما.خانم مهندس تنگستانی

محمدی

احسنت برخانم مهندس.ازاینکه ریزبینانه به مشکلات توجه میکنید ممنون شماهستیم و گوشزدهایی ک انجام میدهید کارساز باشن عالیه

عسل کشاورز

احسنت

مریم کشاورز

عالیه

احمدرضا

موفق باشید

سایه منصوری

سلام همشهریان عزیز شهرما به مهندسینی چون خانم مهندس نیازداره که مشکلاتمون رو میبینه ودرک میکنه.وپیگیر هستن امیدوارم مردم مشکلات شهرمون حل بشه .همه باهم شهرمون رو اباد کنیم وکمک مسئولین برازجان باشیم نه اینکه جبهه بگیریم.بشناسید وببینید چه کارهایی انجام دادن..ممنونتیم خانم تنگستانی

فاطمه راستی

افرین خانم تنگستانی 

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید