سر خط خبرها:

مشکلات عشایر دیر بررسی شد

فکرشهر: مشکلات اسکان، آب و برق عشایر منطقه عشایری 'چاهکت' ن دیر روز سه شنبه درجلسه شورای عشایری این شهرستان با حضور مدیرکل امور عشایر استان بوشهر و مسوولان محلی مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش فکرشهر، مدیرکل امور عشایر استان بوشهر در این جلسه گفت: یکی از مشکلات عشایر دیر ساماندهی وضعیت اسکان آنان در روستای چاهکت منطقه آبدان است که مسوولان باید حل آن را دربرنامه خود قراردهند.علی ابراهیمی افزود: از جمعیت پنج هزار و 200 خانواری عشایر استان بوشهر 80 خانوار در شهرستان دیر سکونت دارند که این جمعیت جزبومی استان بوشهر محسوب شده و اداره کل عشایر استان به آنان ارائه خدمات می کند.

فکرشهر: مشکلات اسکان، آب و برق عشایر منطقه عشایری 'چاهکت' ن دیر روز سه شنبه درجلسه شورای عشایری این شهرستان با حضور مدیرکل امور عشایر استان بوشهر و مسوولان محلی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش فکرشهر، مدیرکل امور عشایر استان بوشهر در این جلسه گفت: یکی از مشکلات عشایر دیر ساماندهی وضعیت اسکان آنان در روستای چاهکت منطقه آبدان است که مسوولان باید حل آن را دربرنامه خود قراردهند.

علی ابراهیمی افزود: از جمعیت پنج هزار و 200 خانواری عشایر استان بوشهر 80 خانوار در شهرستان دیر سکونت دارند که این جمعیت جزبومی استان بوشهر محسوب شده و اداره کل عشایر استان به آنان ارائه خدمات می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه روستای عشایری چاهکت با خطوط برق رسانی فاصله زیادی دارد منطقی ترین کار این است که از مولدهای خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز این روستا استفاده شود زیرا در مناطقی که این طرح اجرا شده جواب خوبی داده است.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر یادآورشد: توقع داریم که با همدلی و تفاهم دستگاههای اجرایی خدمات بیشتری قشر زحمتکش عشایر ارائه شود واین کار نیاز به همت بیشتر مسوولان شهرستان دارد.

فرماندار دیر گفت: باید طرح اسکان عشایرچاهکت با کمک همه دستگاههای اجرایی شهرستان مورد بررسی قرارگیرد و در کوتاه مدت محل سکونت عشایر مشخص شود.

حمزه اعتماد افزود: موضوع اجرای طرح تامین برق خورشیدی برای عشایر پیگیری می شود و وام های خوداشتغالی و جاده دسترسی و آبرسانی به عشایر با تانکر با کمک اداره کل امور عشایر استان بوشهر اجرا خواهد شد.

دهیار عشایر روستای چاهکت شهرستان دیر گفت: روستای چاهکت زمین مناسبی برای کشاورزی دارد اما مردم عشایر در این روستا حق بهره برداری از این اراضی را ندارند.

ناصر ناصر رحیمی افزود: اسکان عشایر، نبود مکان مناسب برای مراسم دینی و مذهبی، حذف تعدادی از عشایر از پوشش کمیته امداد، جاده دسترسی به روستا، ضعف بنیه توانایی مالی برای خرید دام و علوفه، حمایت مالی از صنایع دستی از مسائل و مشکلات عشایر روستای چاهکت است.

منبع:ایرنا