سر خط خبرها:

چند بوشهری سهام عدالت دارند؟

فکرشهر: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۶۰۳ هزار نفر در استان مشمول سهام عدالت هستند گفت: این افراد تا ۸ خرداد امسال مهلت دارند نحوه آزادسازی سهام خود را مشخص کنند.

به گزارش فکرشهر، رسول زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه مهلت تغییر روش آزادسازی سهام عدالت از غیرمستقیم به مستقیم محدود است اظهار داشت: سهام عدالت در سال 1385 و با هدف افزایش عدالت اجتماعی و کاهش تصدیگری دولت و در راستای  تحقق اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بر پایه منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در میان اقشار مختلف جامعه توزیع شد.

وی با بیان اینکه  از سال 1385 تا پایان سال 1394 و طی 18 مرحله، تعداد 49 میلیون و 226 هزار نفر در کل کشور به عنوان مشمولان طرح سهام عدالت شناسایی شدند گفت:این افراد از  17 اسفند سال 1395 امکان مشاهده صورتحساب و وارد کردن شماره شبای بانکی خود را با مراجعه به سایت سهام عدالت به نشانی samanese.ir دارند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با بیان اینکه از 14 اردیبهشت ماه  امسال روند آزادسازی سهام عدالت به دستور مقام معظم رهبری آغاز شده است افزود: این مهم به صورت پیش فرض، روش غیر مستقیم یعنی روشی که دولت مدیریت سهام را بر عهده می‌گیرد برای همه مشمولان در نظر گرفته شده است.

زارعی بیان کرد: در صورتی که هر یک از سهامداران تمایل داشته باشد مدیریت  سهام خود را به صورت مستقیم در دست گیرد، می‌تواند با مراجعه به سایت سهام عدالت به نشانی samanese.ir نسبت به تغییر روش آزادسازی سهام خود اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه 603 هزار نفر در استان مشمول سهام عدالت هستند گفت: این افراد باید تا 8 خرداد نسبت به نحوه آزادسازی سهام خود تصمیم‌گیری کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر افزود: توصیه می‌شود آن دسته از افرادی که آشنایی با حوزه عملکرد بورس و خرید و فروش سهام را ندارند، روش غیرمستقیم را انتخاب کنند.

زارعی مهلت انجام تغییرات در نحوه آزادسازی سهام بر اساس اعلام سازمان خصوصی‌سازی را تا روز پنجشنبه 8 خرداد امسال دانست و خاطرنشان کرد: این مهلت تمدید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه از سال 1396 تاکنون دولت سود سه سال عملکرد شرکت‌های سهام عدالت را به حساب سهامداران سهام عدالت واریز کرده است تصریح کرد: افرادی که تاکنون سود سهام خود را دریافت نکرده‌اند، باید شماره شبای هریک از حساب‌های بانکی خود را با مراجعه به سایت سهام عدالت وارد کنند تا پس از بررسی و تأیید، مبالغ سود به صورت یکجا به حساب آنان واریز شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، سود هر فرد بر اساس مبلغ سهام تسویه شده را متفاوت دانست و افزود: به مردم توصیه می‌شود به هیچ وجه سهام عدالت خود را به دلالان نفروشند.

بر پایه این گزارش  36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی در قالب سهام عدالت به مردم واگذار شده‌اند که شرکت‌های بزرگ و صاحب ارزشی هستند و سهام آنها نیز در طول سال‌های اخیر به بیش از 10 برابر ارزش اولیه آن رسیده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند این سهام از ارزش بالایی برخوردار است و عواید آن در سال‌های آینده نیز افزایش می‌یابد که لازم است سهامداران از فروش سهام عدالت خودداری کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با اشاره به سهام افرادی که فوت کرده‌اند گفت: در این راستا اکنون لازم نیست که هیچ اقدامی از سوی وراث صورت گیرد اما در مرحله بعدی که اطلاع رسانی آن انجام خواهد شد،  وارثان می‌توانند با برگه انحصار وراثت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و سهام عدالت متوفی را در میان وراث بر اساس قانون تقسیم کنند.

دیدگاه خود را بنویسید