سر خط خبرها:

همایش عفاف و حجاب در بردخون برگزار شد

فکرشهر: همایش عفاف و حجاب در دبیرستان نرجس بردخون برگزار شد.به گزارش فکرشهر، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه ظهر امروز در همایش عفاف و حجاب در بردخون پیرامون اهمیت حجاب و نقش آن در شخصیت زنان اظهار داشت: حجاب حریم انسان را حفظ می‌کند و بر زنان و مردان لازم است که شامل حجاب چشم، حجاب گفتار و حجاب رفتار است.

فکرشهر: همایش عفاف و حجاب در دبیرستان نرجس بردخون برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه ظهر امروز در همایش عفاف و حجاب در بردخون پیرامون اهمیت حجاب و نقش آن در شخصیت زنان اظهار داشت: حجاب حریم انسان را حفظ می‌کند و بر زنان و مردان لازم است که شامل حجاب چشم، حجاب گفتار و حجاب رفتار است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی افزود: بیشتر گناه‌ها از چشم آغاز می‌شود که اگر محرک‌ها دیده شود، باعث معصیت و اشتباه خواهد شد که این تنها در دین اسلام نیست و ادیان دیگر نیز پایبند به حجاب و پوشش بوده، حتی کشورهای اروپایی و آمریکا نیز حدی برای حجاب قائل هستند.

وی با انتقاد از صدا و سیما گفت: متأسفانه برخی از برنامه‌ها و فیلم‌ها در سیما گفت‌وگوی طولانی دو نامحرم را نمایش می‌دهند که مناسب نیست و ضرورت دارد در شبکه‌های اجتماعی که مورد استفاده عمومی است، معیارهای دینی رعایت شود تا بدآموزی نداشته باشد.

حسینی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر را با زبان خوش بیان کنید و قبل از انتقاد، خوبی‌های افراد را بشمرید، چرا که این وظیفه همگانی است که اسلام بر دوش ما قرار داده و همه در برابر آن مسئولیت داریم و معتقدیم اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود، گناه کم می‌شود.

این مبلغ دینی با ذکر واقعه‌ای در یکی از دانشگاه‌های کشور گفت: دختر دانشجویی که ظاهر مناسبی نداشت، در یک اتفاق تغییر کرد و حضرت فاطمه زهرا(س) در خواب از وی دعوت کرد در مراسم تشییع شهدای گمنام در آن دانشگاه شرکت کند که بعد از حضور در مراسم تشییع شهدا تغییرات اساسی در وجود آن دختر صورت گرفت و تبدیل به دختری محجبه و مذهبی شد که جانفشانی شهید باعث این تغییر شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: دختران دانش‌آموز منطقه بردخون اعتقاد راسخی به حجاب و پوشش اسلامی دارند و 100 درصد دانش‌آموزان دختر مدارس متوسطه اول و دوم و تعدادی از دانش‌آموزان ابتدایی دارای حجاب کامل اسلامی هستند.

به گزارش فارس، عباس جمالی‌فرد افزود: پایه‌های دینی و باورهای عمیق در خانواده‌ها موجب توجه فرزندان به مبانی اعتقادی شده و بیشتر آنها نگاه خاصی به مجالس و محافل دینی و مذهبی دارند.

وی در پایان حجاب را سنگری نفوذناپذیر در برابر توطئه‌های شوم دشمن دانست و بر توجه دانش‌آموزان، خانواده‌ها و فرهنگیان به تقویت این قلعه مستحکم تأکید کرد.