سر خط خبرها:

افزایش اختیارات وزیر دادگستری یکشنبه آینده در مجلس نهایی می شود

فکرشهر: عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیات طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری امروز در مجلس تصویب شد، گفت: درمورد جزییات طرح بحث نکردیم و یکشنبه آینده این افزایش اختیارات نهایی می شود.به گزارش فکرشهر، محمد حسین فرهنگی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص رای نمایندگان به افزایش اختیارات وزیر دادگستری، افزود: منظور بیشتر پاسخگویی است تا افزایش اختیارات و البته پیشنهادهایی هم درمورد افزایش اختیارات وجود دارد که اگر این اتفاق رخ دهد، اختیارات وزیر دادگستری افزایش پیدا می کند.

فکرشهر: عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیات طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری امروز در مجلس تصویب شد، گفت: درمورد جزییات طرح بحث نکردیم و یکشنبه آینده این افزایش اختیارات نهایی می شود.

به گزارش فکرشهر، محمد حسین فرهنگی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص رای نمایندگان به افزایش اختیارات وزیر دادگستری، افزود: منظور بیشتر پاسخگویی است تا افزایش اختیارات و البته پیشنهادهایی هم درمورد افزایش اختیارات وجود دارد که اگر این اتفاق رخ دهد، اختیارات وزیر دادگستری افزایش پیدا می کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس نهم شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر دادگستری رابط قوه قضاییه و دو قوه دیگر است، اظهار داشت: این رابطه می تواند شکل های مختلفی داشته باشد که یکی از آنها پاسخگویی به نمایندگان ملت است. 

وی ادامه داد: بخش هایی مانند پرونده های قضایی و هر آنچه که بر استقلال قاضی و قوه قضاییه آسیب بزند، موضوعا از این بحث خارج است و در غیر از این موارد به طور طبیعی نمایندگان ملت و افکار عمومی باید در جریان اتفاقاتی که در حوزه دستگاه قضا رخ می دهد قرار گیرند.

به گفته وی، وزیر دادگستری تنها عضو هیات وزیران است که در این خصوص مسوولیت دارد.

** واقع نمایی و واقع گرایی محور اصلی بحث رسانه

فرهنگی در بخش دیگری از گفت و گو درمورد 'رسانه؛ آزادی مسوولانه' شعار بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، اظهار داشت: رسانه غیر از واقع گرایی توصیه اصلی و عمده ندارد و طبیعتا این راهبرد است که می تواند پاسخگوی انتظارات جامعه باشد و آزادی نیز در همین جهت است.

وی تاکید کرد: آزادی به معنای بی بند و باری رسانه ای نیست که کسی بخواهد از طریق رسانه به کسی اتهام بزند و یا موضوعی را برخلاف واقع بیان کند؛ بلکه واقع نمایی و واقع گرایی محور اصلی بحث رسانه است.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها تا 23 آبان ماه جاری در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برپاست.