سر خط خبرها:

استاندار بوشهر: رخسار شهرهای استان بوشهر حسینی شود/ برای عزدارای‌ها محدودیت داریم

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: محدودیت‌های را در برگزاری عزاداری سنتی بوشهری در ایام ماه محرم داریم ولی در این ایام رنگ و رخسار شهرها باید محرمی و حسینی باشد.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در آئین جشن غدیر و رزمایش مومنانه ایران همدل اظهار داشت: مردم استان بوشهر در زمینه کارهای خیرخواهانه و کمک به هم نوعان پیشتاز هستند.

وی رسیدگی به محرومان را یکی از ویژگی‌های حکومت و رسالت علوی دانست و اضافه کرد: توجه ویژه به نیازمندان و مستمندان به ویژه در ایام کرونایی یک امر مهم و ضروری است.

استاندار بوشهر خواستار استفاده از همه ظرفیت‌ها در رسیدگی به محرومان و افراد آسیب دیده از کرونا در نقاط مختلف استان شد و بیان کرد: یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی رسیدگی به محرومان و افراد آسیب دیده از کرونا است.

وی تصریح کرد: در این شرایط کرونایی که بخشی از افراد جامعه دچار آسیب اقتصادی و معیشتی شده‌اند کمک‌های مومنانه به افراد آسیب‌دیده اقتصادی و نیازمند استان بوشهر ادامه دارد.

گراوند از شاخصه‌های حکومت علوی به اجرای عدالت اجتماعی در همه سطوح جامعه اشاره کرد و افزود: سیاست حضرت علی‌بن ابیطالب (ع) به حقوق بشر بود و این مهم در فرهنگ و سیره حکومت علوی متبلور است.

وی خواستار توجه به سیره و منش نخستین پیشوای شیعیان جهان (ع) در جامعه شد و تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در رسیدگی به نیازمندان و اجرای رزمایش مومنانه نقش مهم و برجسته‌ای داشته است.

استاندار بوشهر گفت: از اقدامات خوب بنیاد غدیر و کمیته امداد، واگذاری جهیزیه‌های نوعروسان، توزیع بسته‌های معیشتی، یخچال و کولر گازی میان نیازمندان و اطعام بزرگ غدیر است.

وی به برخی از محدودیت‌ها در ایام محرم اشاره و تاکید کرد: محدودیت‌های را در برگزاری عزاداری سنتی بوشهری در ایام ماه محرم داریم ولی در این ایام رنگ و رخسار شهرها باید محرمی و حسینی باشد.

گراوند با اشاره به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از همه گیری کرونا، گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ضروری است.

دیدگاه خود را بنویسید