سر خط خبرها:

گزارش از نقل و انتقالات سرخابی‌ها

فکرشهر: حمید درخشان پس از بررسی نقاط ضعف تیمش به این نتیجه رسیده که پرسپولیس در پست‌های دفاع چپ، هافبک نفوذی و خط حمله نیاز به تقویت دارد و حتی گزینه‌های مدنظرش را مشخص کرده است.

فکرشهر: حمید درخشان پس از بررسی نقاط ضعف تیمش به این نتیجه رسیده که پرسپولیس در پست‌های دفاع چپ، هافبک نفوذی و خط حمله نیاز به تقویت دارد و حتی گزینه‌های مدنظرش را مشخص کرده است.

به گزارش فکرشهر، تیم فوتبال پرسپولیس که نتوانست در فصل نقل و انتقالات شروع فصل عملکرد خوبی‌ داشته باشد و حتی لیست اولیه این تیم با مشکلات و بدشانسی‌هایی از قبیل داستان مهرداد پولادی،‌ سربازی ماهینی و مصدومیت دغاغله و رضا نوروزی همراه شد، هم‌اکنون باید ببینیم سرخپوشان در بازار نقل و انتقالات نیم‌فصل دوم چگونه عمل می‌کنند. حمید درخشان پس از بررسی نقاط ضعف تیمش به این نتیجه رسیده که پرسپولیس در پست‌های دفاع چپ، هافبک نفوذی و خط حمله نیاز به تقویت دارد و حتی گزینه‌های مدنظرش را مشخص کرده است. سازمان لیگ برتر مجوز استفاده از 6 بازیکن خارجی را به تیم‌های آسیایی داده و بر این اساس پرسپولیس قصد دارد با جذب 3 بازیکن خارجی در نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا تقویت شود. طبق شنیده‌ها بازیکنان خارجی مدنظر پرسپولیس یک مهاجم اوکراینی و یک مدافع چپ پاکستانی– فرانسوی هستند. مدافع چپ در لیگ دسته اول فرانسه بازی کرده است اما شاخص‌ترین بازیکن خارجی مدنظر پرسپولیسی‌ها یک هافبک نفوذی سیاهپوست و تنومند سوئدی است که در لیگ برتر انگلیس بازی کرده و کیفیت فنی بالایی دارد اما 700 هزار دلار برای پرسپولیس هزینه دربر خواهد داشت. این بازیکن به «اژدها» معروف است و درخشان و حسین عبدی بعد از دیدن فیلم‌های این بازیکن، وی را پسندیدند. این هافبک نفوذی عضو یک تیم ترکیه‌ای است و باید قراردادش را فسخ کند تا به پرسپولیس بپیوندد.

پرسپولیس غیر از این 3 بازیکن خارجی، یک هافبک دفاعی ایرانی هم می‌خواهد که در لیگ برتر بازی می‌کند و پرسپولیس مذاکرات با او را آغاز کرده است. مربیان پرسپولیس برای اینکه بتوانند 3 بازیکن خارجی به فهرست تیم‌شان اضافه کنند ناچارند یکی از بازیکنان خارجی خود را از دست بدهند که یکی از آنها آسیایی خواهد بود. طبق شنیده‌ها قرار بود نیلسون از لیست بازیکنان خارجی پرسپولیس در نیم‌فصل خارج شود اما اشتباه سوشا مکانی در بازی با گسترش فولاد تمام معادلات درخشان را بر هم زد و به نظر نمی‌رسد نیلسون از ترکیب پرسپولیس در نیم‌فصل جدا شود. به هر حال چیزی که مشخص است برای نیم‌فصل دوم یکی از دروازه‌بانان پرسپولیس از این تیم رفتنی است البته هنوز مشخص نیست سوشا مکانی یا نیلسون، چون هر هفته یکی از این دو گلر شاکی می‌شود و جدایی‌اش را اعلام می‌کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که سیدمهدی رحمتی، دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان مدنظر درخشان، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس است اما مسؤولان پرسپولیس این موضوع را تکذیب کردند.

طبق شنیده‌ها 2 باشگاه سایپا و پدیده به نیلسون برای نیم‌فصل دوم پیشنهاد داده‌اند و بعید نیست این دروازه‌بان پیراهن یکی از این 2 تیم را در نیم‌فصل دوم بپوشد. طبق شنیده‌ها اگر یکی از دروازه‌بان‌های پرسپولیس در نیم‌فصل از این تیم جدا شوند، مسؤولان پرسپولیس یکی از 2 دروازه‌بان سپاهان را برای جایگزینی گلر جدا شده در نظر دارند البته بعید است باشگاه سپاهان تن به این انتقال بدهد به هر حال سرخپوشان روی جذب رحمان احمدی یا شهاب گردان نظر دارند. بعد از اینکه صادقیان در شبکه‌های اجتماعی جدایی‌اش را مطرح کرد چند تیم از جمله راه‌آهن، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و ذوب‌آهن آستین‌های خود را برای جذب این بازیکن بالا زدند. گفتنی است، امیر قلعه‌نویی در محفلی دوستانه اعلام کرده این بازیکن را نمی‌خواهد اما با این حال خبرهایی پیرامون مذاکره استقلال در راستای جذب صادقیان شنیده می‌شود. هم‌اکنون هم از اصفهان خبر می‌رسد که جذب صادقیان، هافبک یاغی پرسپولیس در نیم‌فصل دوم جزو اقدامات سپاهان در فصل نقل و انتقالات خواهد بود تا با گرفتن این بازیکن خلأ محرم نویدکیای مصدوم و امید ابراهیمی بازیکن جدا شده‌اش را در نیم‌فصل دوم پر کند. معاوضه صادقیان با 2 بازیکن تیم راه‌آهن هم جزو خبرهایی بود که خیلی زود توسط سران 2 باشگاه تکذیب شد. همچنین مذاکره سران 2 باشگاه پرسپولیس و ذوب‌آهن برای معاوضه صادقیان با قاسم حدادی‌فر خیلی زود توسط هر 2 تیم تکذیب شد. گفتنی است، رسول خطیبی، سرمربی تراکتورسازی هم تمایلش به جذب صادقیان در نیم‌فصل دوم را اعلام کرده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که سروش رفیعی و ادینهو بازیکنان مدنظر درخشان در نیم‌فصل دوم هستند که باشگاه پرسپولیس برای جذب آنها وارد مذاکره خواهد شد. گفتنی است سروش رفیعی در نیم‌فصل دوم بازیکن آزاد خواهد بود و بعید نیست سر از پرسپولیس درآورد. شنیده‌ها حاکی از آن است که ایوب کلانتری، مهاجم صبای قم هم یکی از بازیکنان مدنظر تیم پرسپولیس در نیم‌فصل دوم است. طبق شنیده‌ها، مهرداد کفشگری، حمید علی‌عسگر، احمد نوراللهی، میثم حسینی، رضا نورمحمدی، افشین اسماعیل‌زاده و رضا نوروزی که دوران نقاهت را سپری می‌کنند در لیست بازیکنان مازاد پرسپولیس برای نیم‌فصل دوم هستند و پرسپولیسی‌ها قرار است با کنار گذاشتن این بازیکنان و جذب بازیکنان جدید خون تازه‌ای به کالبد نیمه‌جان تیمشان تزریق کنند. محمد ایرانپوریان، مدافع تراکتورسازی مد نظر پرسپولیسی‌هاست اما مسؤولان تبریزی جواب رد به سرخپوشان دادند.


2 مدافع و یک مهاجم در فهرست جدید قلعه‌نویی


با توجه به نزدیک‌شدن زمان نقل و انتقالات نیم‌فصل دوم، مسؤولان باشگاه استقلال درصدد هستند شرایط را به نفع تیم‌شان رقم بزنند و بازیکنان جدید جذب کنند. طبق شنیده‌ها، استقلال به علت کمبود مدافع در نیم‌فصل اول به دنبال جذب 2 مدافع است و جذب یک مهاجم گلزن هم در فهرست قلعه‌نویی قرار دارد. علیرضا رمضانی به دلیل پارگی رباط صلیبی تا پایان فصل قادر به بازی برای استقلال نیست. طبق شنیده‌ها قرار است این بازیکن از لیست استقلال خارج شود و یک مدافع ملی‌پوش نوجوانان به نام حسینی جایگزین وی شود. براساس شنیده‌ها، سیدمحسن حسینی هم یکی از گزینه‌های استقلال در خط دفاع برای نیم‌فصل دوم است. گفتنی است، نظری‌جویباری، قائم مقام باشگاه استقلال بیان کرده که لیست مازاد این تیم بعد از داربی اعلام می‌شود. به هر حال استقلال در نیم‌فصل دستخوش تغییراتی البته جزئی خواهد شد و چند بازیکن، این تیم را ترک خواهند کرد. امیرحسین صادقی با علم بر اینکه مصدوم است با استقلال قرارداد بسته و مسؤولان این باشگاه را در جریان وضعیتش قرار نداده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که امیرحسین صادقی در لیست مازاد قلعه‌نویی قرار دارد. آرش برهانی، مهاجم استقلال همواره اختلافش را با قلعه‌نویی پنهان کرده است اما شرایط مطلوبی هم در این تیم سپری نمی‌کند. طبق شنیده‌ها این احتمال وجود دارد که برهانی نیم‌فصل دوم از استقلال جدا شود و سر از یکی از تیم‌های پدیده مشهد یا تراکتورسازی درآورد. همچنین منصوریان بدش نمی‌آید برهانی را در کنارش در تیم نفت تهران داشته باشد. پژمان نوری هم‌اکنون ذخیره یعقوب کریمی است و به نظر می‌رسد در نیم‌فصل دوم از استقلال جدا و به تیم سابقش ملوان بندر انزلی بازگردد. از سوی دیگر داسیلوا، دروازه‌بان خارجی استقلال قصد دارد در صورت معالجه و توافق مالی از استقلال جدا شود و به کشورش بازگردد. همچنین مهدی کریمیان که کارت سربازی‌اش مشکل دارد حتی اگر این مشکل را هم حل کند تمایلی به ماندن در استقلال ندارد و شاید دوباره راهی تبریز شود. طبق شنیده‌ها، آندو تیموریان با امیر قلعه‌نویی مشکل دارد و از سویی مطالبات خود را دریافت نکرده است. این بازیکن از شرایط خود راضی نیست و به شکلی رفتار کرده که گویا تمایلی برای ماندن در استقلال ندارد، از سویی سپاهان وضعیت مالی خوبی نسبت به استقلال دارد و در میانه میدان یکی مثل تیموریان را می‌خواهد. اتفاقاً آندو بی‌میل نیست که از جمع آبی‌ها جدا شود. طبق شنیده‌ها حسین فرکی با تیموریان تماس گرفته و از او خواسته در نیم‌فصل دوم برای باشگاه سپاهان بازی کند اما سرمربی سپاهان خیلی زود این موضوع را تکذیب کرد. همچنین طبق شنیده‌ها احتمال معاوضه تیموریان، ستاره ناراضی استقلال با شهاب گردان دروازه‌بان سپاهان وجود دارد.

 

منبع: وطن امروز