سر خط خبرها:

عرضه کالباس خوک در تهران!

فکرشهر: با وجود ممنوعیت در خرید و فروش و واردات فرآورد‌ه‌های گوشتی خوک و گراز در کشور به نظر می‌رسد این محصولات غیرقابل دسترس نیستند.به گزارش فکرشهر، اقتصادنیوز با اشاره به ممنوعیت واردات و خرید و فروش برخی از کالاها و محصولات در کشور، افزوده است: یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها در تهران، هرچند با دشواری، وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.

فکرشهر: با وجود ممنوعیت در خرید و فروش و واردات فرآورد‌ه‌های گوشتی خوک و گراز در کشور به نظر می‌رسد این محصولات غیرقابل دسترس نیستند.

به گزارش فکرشهر، اقتصادنیوز با اشاره به ممنوعیت واردات و خرید و فروش برخی از کالاها و محصولات در کشور، افزوده است: یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها در تهران، هرچند با دشواری، وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.

مشاهدات میدانی حاکی از فعالیت برخی از فست‌فودی‌ها در سطح شهر تهران است که که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می‌شود که عمدتاً مشتریان آنها نیز اقلیت‌های دینی هستند.

اما خرید مستقیم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می‌کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را 47 هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز 55 هزار تومان عنوان می‌کند. البته این فرد درباره نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی‌دهد.

در همین مورد محمود بهشتیان، مشاور رئیس کل گمرک ایران در گفت‌وگو با «اقتصادنیوز»، به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور سخن می‌گوید و اضافه می‌کند: اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند.

وی تصریح می‌کند: گوشت خوک، گراز و فرآورده‌های گوشتی از آنها شرعاً حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.