سر خط خبرها:
ناجا مصادیق بدپوششی زمستان 93 را اعلام کرد:

کلاه،حجاب نیست

فکرشهر: رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی با اشاره به مصادیق بدپوششی در زمستان 93 گفت: بطور حتم «کلاه» حجاب کاملی برای بانوان محسوب نمی شود و با استفاده کنندگان مانتوهای...

فکرشهر: رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی با اشاره به مصادیق بدپوششی در زمستان 93 گفت: بطور حتم «کلاه» حجاب کاملی برای بانوان محسوب نمی شود و با استفاده کنندگان مانتوهای کوتاه، تنگ و منقوش به تصاویر نامأنوس با فرهنگ ایرانی و ساپورت های بدن نما و منقش به طرح های مبتذل برخورد می شود.

به گزارش فکرشهر از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «محمدمسعود زاهدیان» با اشاره به فعالیت پررنگ گشت های امنیت اخلاقی در سطح جامعه افزود: افراد بد پوششی که ضوابط عمومی عفاف و حجاب را در جامعه رعایت نمی کنند، از طریق واحدهای پلیس امنیت اخلاقی مورد پیگرد قرار گرفته و برخوردهای مشاوره ای و آموزشی با آنان می شود. 

** پلیس امنیت اخلاقی بدنبال حفظ اصالت فرهنگی و اجتماعی است 

وی با بیان اینکه اقدامات پلیس امنیت اخلاقی، دفاعی و ایجابی است، ادامه داد: این پلیس بدنبال حفظ اصالت فرهنگی و اجتماعی متناسب با خواست عمومی جامعه ایرانی و تحکیم آنها است. 

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در پاسخ به این سوال که آیا با نزدیک شدن به فصل زمستان برخوردها و فعالیت گشت امنیت اخلاقی کاهش می یابد یا نه، برخورد با خودنمایی و هنجارشکنی را وظیفه جاری این پلیس دانست و گفت: عفاف و حجاب در جامعه تعریف شده و ممکن است لباسی دارای پوشیدگی باشد اما مایه تبرج و خودنمایی بوده و عفت عمومی را مورد هدف قرار دهد. 

به گفته زاهدیان، مصادیق حجاب که مورد پذیرش ضوابط شرعی و عرفی است، مشخص بوده و افراد نباید با لباس های بدن نما عفت عمومی را جریحه دار کنند که در این صورت مورد پیگرد قرار می گیرند. 

** «کلاه» حجاب کاملی نیست

این مقام انتظامی با اشاره به مصادیق بدپوششی و برخورد پلیس امنیت اخلاقی با بدپوششان در زمستان 93، گفت: بطور حتم کلاه حجاب کاملی برای بانوان محسوب نمی شود و با استفاده کنندگان مانتوهای کوتاه، تنگ و منقوش به تصاویر نامأنوس با فرهنگ ایرانی و ساپورت های بدن نما و منقش به طرح های مبتذل برخورد شده و در صورت مواجهه گشت های پلیس، این افراد برای اصلاح وضع ظاهری خود به مقرهای تعیین شده، هدایت می شوند. 

** شیوه نامه مشترک پلیس و وزارت ارشاد برای مجوز کنسرت ها 

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با اشاره به تهیه و تدوین شیوه نامه ای مشترک توسط پلیس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نحوه صدور مجوز به کنسرت ها، افزود: در راستای کاهش ناهنجاری ها، مشخص شدن ضوابط فرهنگی و فنی سالن های برگزاری موسیقی زنده، رعایت حقوق شهروندی و عدم تجاوز به حریم افراد در اینگونه برنامه، این شیوه نامه با همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد در دست بررسی و تصویب است. 

وی ادامه داد: این شیوه نامه مشترک، کیفیت برگزاری کنسرت ها را مشخص می کند نه اینکه کنسرتی در استادیومی برگزار شود که ابزار فنی آن فراهم نیست و حقوق شهروندی و ضوابط انتظامی در آن رعایت نمی شود. 

به گفته زاهدیان، این شیوه نامه مشترک، روندی مشخص و یکنواخت برای اجرای مقررات و قوانین برگزاری کنسرت ها است تا با کمترین مشکل شاهد برگزاری این فعالیت فرهنگی باشیم؛ نظرات ناجا در رابطه با تدوین شیوه نامه به مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد ارائه شده و منتظر جمع بندی و ارائه متن نهایی از سوی مرکز مذکور هستیم.