سر خط خبرها:

سالاری: کیفیت برنامه‌های مذهبی افزایش یابد

استاندار بوشهر گفت: افزایش کیفیت و محتوا بخشی به برنامه‌های مذهبی مورد توجه هیئات مذهبی قرار گیرد.به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری در نشست با شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان بوشهر این تشکل مردمی را از ظرفیت‌های مهم و اثرگذار جامعه دانست و اظهار داشت: رشد، بالندگی و پویایی این تشکل نقش مهمی در برنامه‌های گوناگون به ویژه مراسمات و برنامه‌های دینی مذهبی دارد.

استاندار بوشهر گفت: افزایش کیفیت و محتوا بخشی به برنامه‌های مذهبی مورد توجه هیئات مذهبی قرار گیرد.

به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری در نشست با شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان بوشهر این تشکل مردمی را از ظرفیت‌های مهم و اثرگذار جامعه دانست و اظهار داشت: رشد، بالندگی و پویایی این تشکل نقش مهمی در برنامه‌های گوناگون به ویژه مراسمات و برنامه‌های دینی مذهبی دارد.

وی، با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ دینی و مذهبی دارند تاکید کرد: ماه‌های محرم و صفر به عنوان فرصتی برای تقویت اعتقادات دینی و مذهبی آحاد مختلف مردم محسوب می‌شود که هیئت‌های مذهبی باید از این فرصت بهره لازم را ببرند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) یک نهضت الهی بود خاطرنشان کرد: این نهضت الهی دارای آموز‌ه‌های گوناگون است که باید این آموزه‌ها به فرهنگ تبدیل و ترویح داده شود.

دکتر سالاری، با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار استان بوشهر در ایام محرم و صفر عشق و ارادت خالصانه خود را به ابا عبدالله‌الحسین(ع) به نمایش مگذاشته‌اند گفت: سازمانی کردن هیئت‌های مذهبی آسیب جدی به حیات این تشکل‌ها وارد می‌کند بنابراین هیئت‌های مذهبی باید مردمی اداره شوند.

وی تاکید کرد: سازمانی کردن هیئت‌ها از مردمی بودن آنها می‌کاهد لذا مشارکت مردم در امور فرهنگی جدا از پایین آوردن هزینه‌ها، خود یک فرهنگ‌سازی است.

به نوشته ی پرتال استانداری، رئیس شورای هیئت مذهبی شهرستان بوشهر نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شورا به برگزاری مراسم روز تاسوعا و عاشورا در مرکز استان اشاره کرد و این حرکت عظیم را نشانه همدلی و اخوت هیئت‌ها دانست.

سید ناصر فاطمی افزود: در شهرستان بوشهر 200 هیئت مذهبی وجود دارد که 40 هیئت آن در حوزه خواهران فعالیت می‌کند.