سر خط خبرها:

آرزوی دیرینه هوادار معلول برآورده شد+عکس

فکرشهر: همه‌چیز از یک پُست در اینستاگرام شروع شد. در لابه‌لای دل‌نوشته‌های کوتاه فوتبالیست‌ها، مدیران، هنرمندان و ... ناگهان یک عکس چشمت را می‌گیرد؛ عکسی که محمد نوازی آن را پست کرده است.به گزارش فکرشهر، روزنامه شهروند در ادامه نوشت: بازیکن سال‌های نه‌چندان دور استقلال عادت نداشت باعث ناراحتی‌مان شود اما این مرد خوش‌رو با قرار دادن عکسی از خود و یک هوادار معلول در اینستاگرام شوکه‌مان کرد. عکسی از خود و البته یک هوادار معلول استقلال که مادرزادی دست و پا ندارد.تحقق آرزوی دیرین

فکرشهر: همه‌چیز از یک پُست در اینستاگرام شروع شد. در لابه‌لای دل‌نوشته‌های کوتاه فوتبالیست‌ها، مدیران، هنرمندان و ... ناگهان یک عکس چشمت را می‌گیرد؛ عکسی که محمد نوازی آن را پست کرده است.

به گزارش فکرشهر، روزنامه شهروند در ادامه نوشت: بازیکن سال‌های نه‌چندان دور استقلال عادت نداشت باعث ناراحتی‌مان شود اما این مرد خوش‌رو با قرار دادن عکسی از خود و یک هوادار معلول در اینستاگرام شوکه‌مان کرد. عکسی از خود و البته یک هوادار معلول استقلال که مادرزادی دست و پا ندارد.

تحقق آرزوی دیرین

نامش امید است، چهره‌اش سن او را چند‌ سال بیشتر نشان می‌دهد اما 24 سال بیشتر ندارد. جوانی که از بدو تولد با معلولیت درصد بالا چشم به دنیا گشوده است. امید از نونهالی طرفدار استقلال بوده و به گفته پدر و مادرش از همان دوران انتظار دیدار با بازیکنان استقلال را می‌کشیده است تا این‌که جمعه شب این آرزوی قدیمی او تحقق یافت. 14 آذرماه مصادف با تولد 24 سالگی این جوان معلول هرگز از یاد او نخواهد رفت. روزی که محمد نوازی، بازیکن سابق استقلال به همراه محمدرضا خرسندنیا و فرزین گروسیان دو بازیکن کنونی این تیم به عیادت امید رفتند و او شمع تولدش را کنار استقلالی‌ها فوت کرد. شمعی که روی کیکی به شکل لوگوی استقلال قرار گرفته و هدیه استقلالی‌ها به او بود.

روایت جمعه شب رویایی

روایت جمعه شب رویایی برای امید از زبان نوازی شیرین‌تر می‌شود. بازیکن سابق استقلال به «شهروند» می‌گوید: «من پیش از این هیچ شناختی از او نداشتم و اصلاً او را نمی‌شناختم اما واقعاً ناراحت‌کننده بود. او مادرزادی معلول است و الان مشکل تنفسی پیدا کرده است. هرگز از روی تخت بلند نمی‌شود و جمعه‌شب هم تولدش بود و وقتی ما را دید بسیار خوشحال شد.»

او می‌گوید از وضع جسمانی امید خبری نداشته است: «دوستی که برنامه را با من هماهنگ کرد، هیچ توضیحی در این خصوص نداد و من هم تصور نمی‌کردم با این هوادار مواجه شوم. وقتی به منزلشان رسیدیم، زبانم از گفتن هر جمله‌ای قاصر شد. او در تکلم مشکلی ندارد اما من مشکل پیدا کرده بودم. نمی‌دانستم چه کنم. واقعاً ناراحت شدم اما به روی خودم نیاوردم.»

انتقاد از بازیکنان میلیونی

محمدرضا خرسندنیا، مدافع - هافبک استقلال هم یکی از حاضران در منزل هوادار معلول بود. خرسندنیا انتقادهای امید از استقلال را بازگو می‌کند: «وقتی ما را دید کمی از مشکلاتش صحبت کرد. سراغ بازیکنان استقلال را می‌گرفت و من هم تا جایی که توانستم پاسخش را دادم. می‌گفت چرا شما بازیکنان این همه پول می‌گیرید و بعد در زمین خوب بازی نمی‌کنید. مشخص بود همه بازی‌ها را دیده است. نمی‌دانم چه دعایی درباره‌اش بکنم اما امیدوارم خداوند سلامتی به او اعطا کند.»

کسی خبر دارد؟

به نظر شما آیا مسئولان، مربیان و بازیکنان استقلال و حتی سایر تیم‌ها از وجود چنین هواداران پر و پا قرص خبر دارند؟ می‌دانند چنین افرادی هستند که بازی‌های آنها را دنبال می‌کنند، با شکست‌ها اشک می‌ریزند و با پیروزی‌ها خوشحال می‌شوند؟ شاید وجود این افراد تلنگری باشد برای آنهایی که تعصب را در زمین از یاد می‌برند و در اوج حساسیت به یاد طلبی هستند که از فلان باشگاه دارند، شاید... .