سر خط خبرها:
اختصاصی «فکرشهر»

سرقت از اماکن تحت نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان و چند نکته و سوال

فکرشهر – محمد محمدزاده فرد: سرقت از اماکن زیر نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان یکی از مواردی است که در چند ماه گذشته در این شهرستان خصوصا شهر برازجان چندین بار رخ داده است. از سرقت کولر در سالن ورزشی امام رضا(ع) گرفته تا درِ دستشویی های استادیوم ورزشی تختی. از بردن لامپ ها تا دزدین قطعاتی از ایرکاندیشن سالن امام خمینی (ره)...

فکرشهر – محمد محمدزاده فرد: سرقت از اماکن زیر نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان یکی از مواردی است که در چند ماه گذشته در این شهرستان خصوصا شهر برازجان چندین بار رخ داده است. از سرقت کولر در سالن ورزشی امام رضا(ع) گرفته تا درِ دستشویی های استادیوم ورزشی تختی. از بردن لامپ ها تا دزدین قطعاتی از ایرکاندیشن سالن امام خمینی (ره).

از بردن کلید و پریز و سیم خانه جوان گرفته تا سیم تلفن خود اداره ورزش و جوانان که باعث قطعی تلفن اداره شده و چند ماهی است تلفن اداره ورزش قطع است و ظاهرا خرید سیم نیز از توان مسوول ورزش شهرستان خارج است.

دزدین توپ و تور و وسایل ورزشی که ظاهرا دیگر عادی شده و کار به جایی رسیده که طبق روایت شاهد عینی، سارقی با بیل و کلنگ رفته و در حال خراب کردن دیوار بوده تا از سالن قهرمانی استادیوم تختی برازجان سرقت کند که یکی از ورزشی ها به صورت اتفاقی سر می رسد و سارق هم موفق به انجام این کار نمی شود.

همه این موارد در حالی رخ داده که هیچ کدام رسانه ای نشده و فتح اله نوروزی، فرماندار دشتستان نیز در گفت و گو با «فکرشهر» درباره سرقت از اماکن ورزشی گفت که «در بررسی هایی که داشته ام و طبق اعلام اداره ورزش و جوانان، از سالن و استادیوم سرقتی انجام شده که سارق نیز دستگیر شده و اکنون در زندان است».

علی محمد کمارج حاجی، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان نیز در جلسه ای که با شورای اسلامی شهر برازجان داشت همین مواردی را که فرماندار در پاسخ به «فکرشهر» مطرح کرد، به عنوان تنها سرقت های رخ داده و دستگیری های انجام شده بیان کرد.

اما طبق شواهد و مستندات، صحبت های فرماندار دشتستان که به نقل از رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مطرح شده و البته اظهارات خود رییس، با آن چه رخ داده، کمی تفاوت دارد. طبق خبرهای واصله و تحقیقاتی که «فکرشهر» از منابع موثق انجام داده، تعداد سرقت ها بیشتر از موارد عنوان شده توسط این مسوولین بوده و در این میان، تنها یک سارق که به موادمخدر نیز اعتیاد داشته و درهای دستشویی را به سرقت برده، دستگیر شده و در زندان است و در سایر موارد سارق یا سارقینی دستگیر نشده اند.

نکته قابل تامل این است که خود اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان نیز، نه نگهبان دارد و نه دوربین مداربسته! اگر فردی قصد دزدی داشته باشد، ازآنجا که در این اداره در خیابانی خلوت باز می شود، می تواند اداره را بار کند و ببرد و کسی هم خبردار نشود! 

همه این اتفافات، این سوال را ایجاد می کند که آیا واقعا متولی ورزش شهرستان دشتستان نمی تواند بودجه ای برای نصب دوربین مداربسته و تامین امنیت اداره خود جذب کند؟ آن هم اداره ای که از افتتاح و بهره برداری از آن تنها نزدیک به دو سال می گذرد و با این سلسله رویدادها، مسوول اداره باید خدا را شکر کند که با این وضعیت اقتصادی، در ساختمان اداره متبوعش، تنها سیم تلفن به سرقت رفته و آن را کاملا خالی نکرده اند.

جالب تر این که در مجموعه ای که اداره ورزش در آن قرار دارد، چند منزل سازمانی نیز موجود است و تعدادی از کارمندان این اداره، در آن محل ساکن هستند و در همین محل است که برخی سرقت ها رخ داده و ظاهرا هیچکس هم متوجه نشده یا اصلا برایش مهم نبوده است.
این همه بی تفاوتی نسبت به بیت المال را چگونه می توان توجیه کرد؟

حداقل انتظار از مسوولین ورزش و جوانان این است که ورزش شهرستان و خصوصا برازجان که در حال جان کندن است و با دستگاه زنده مانده را دریابند و از اندک دارایی های آن که چند صباحی وظیفه صیانت از آن ها بر عهده ایشان گذاشته شده، به بهترین نحو ممکن حفاظت کنند تا اگر کاری نمی توانند انجام دهند و چیزی به مجموعه اضافه کنند، حداقل از آن کم نکنند.

به گزارش «فکرشهر»، آن چه که در سطرهای ابتدایی آمد، تنها سرقت هایی است که در شهر برازجان اتفاق افتاده و اطلاعات ما می تواند آن ها را تایید کند. خبرهایی از چند مورد سرقت در سایر اماکن ورزشی در دیگر نقاط شهرستان دشتستان نیز به «فکرشهر» رسیده که چون صحت و سقم آن قطعی نشده، از بیان آن ها در این مطلب معذوریم. 

دیدگاه‌ها

ناشناس

وقتی که احساس مسئولیت بر روی بیت المال وجود نداشته باشد نتیجه اش این میشود که سارقان با خیال راحت اموال عمومی را در ورزشگاه های برازجان سرقت کنند چرا هیچ گونه دوربین مداربسته ای در ورزشگاه و سالن های ورزشی تصب شده چرا نگهبان برای این اماکن وجود ندارد

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید