سر خط خبرها:

فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس بوشهر منتشر شد

فکرشهر: فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس بوشهر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان منتشر شد.

به گزارش فکرشهر، مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بندر بوشهر روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این جشنواره با همکاری انجمن سینمای جوانان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با هدف شناسایی ظرفیت‌های حوزه مردم شناسایی، گردشگری ومستند نگاری برگزار می‎‌شود.

احمد بارگاهی افزود: معرفی میراث فرهنگی، هویتی، تاریخی و گردشگری شهر بوشهر در سطح ملی و بین المللی، باز تولید اشتغال فرهنگی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه، تقویت و مستندنگاری شهری از طریق تولید محتوا و نقش پذیری شهر بوشهر به عنوان شاهراه دریایی ابریشم از جمله هدف‌های برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: شرکت در این جشنواره برای همه علاقه‌مندان آزاد است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداقل ۱۰ و حداکثر۲۰ قطعه عکس را به دبیرخانه ارسال کند.

بارگاهی یادآور شد: آثار نباید پیش از این در جشنواره و نمایشگاهی شرکت کرده باشد و شایسته است که آثار خلق شده متعلق به سال جاری باشد.

وی اظهار کرد: ارسال اثر از سوی هنرمندان و شرکت‌کنندگان به منزله قبول شرایط و اعلام مالکیت معنوی این اثر است و در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت‌کننده است.

 بارگاهی یادآور شد: برگزار کننده مجاز است آثار ارسالی در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود را با قید نام عکاس در هر زمان استفاده کند.

وی گفت: به ازاء هر اثر برگزیده و راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به عنوان حق‌التألیف به صاحب اثر پرداخت می‌شود.

 بارگاهی ادامه داد: آثار باید از طریق ایمیل جشنواره (bushehr.iycs@gmail.com) یا به نشانی بوشهر، خیابان شهید ­عاشوری، بهارستان۲۲ (شهید دموخ) و به صندوق پستی ۷۵۱۵۸۴۸۳۴۵ ارسال شود.

وی اضافه کرد: آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار در بخش استانی ۳۰ بهمن  و انتخاب آثار نیز پنجم اسفند انجام می‌شود همچنین مراسم اختتامیه و برپایی نمایشگاه نیز هجدهم اسفند همزمان با روز بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: جوایز جشنواره به سه نفر اهدا و به هر یک بدون در نظر گرفتن اولویت، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

بارگاهی گفت: همچنین در این آئین از پنج نفر قدردانی می‌شود و بدون در نظرگرفتن اولویت، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ چهار میلیون ریال هدیه داده می‌شود.

دیدگاه‌ها

داود دهداری

شهرداری بسیار عریض وطویل برای یک جشنواره فرهنگی ۵ میلیون تومان میخواهد هزینه کند?بنظرم توهین مستقیم ونوعی قدر نشناسی ودر واقع هنرنشناسی است. هنوز به روش بسیار ابتدایی میخواهند هنر وهنرمند را مدیریت کنند. شهرداری بوشهر باید یک نیم نگاهی به شهرداری تبریز برای مثلا جشنواره عکس فیروزه بیاندازد. تعجبم از دوستان سینمای جوان است که نتوانسته اند آنها ومسولین این جشنواره را توجیه کنند. من بعنوان یک عکاس قدیمی استان که هزاران تصویر هنری در آرشیو دارد,اگر بعنوان داور وقاضی این همایش شرکت کنم کمتر از ۵میلیون تومان بعنوان حق داوریم قبول نخواهم کرد. ودرضمن همان مبلغ راهم برای فعالیتهای فرهنگی بوشهر ,خیرخواهانه هزینه وتقدیم خواهم کرد. لازمست شهرداری در امور فرهنگیش به تعمق جدیتر وجدید تری برسد.....والسلام  

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید