سر خط خبرها:
فکرشهر/ در نشست سالاری با اصحاب رسانه مطرح شد:

واکنش استاندار به آتش سوزی عسلویه و تنبیه دانش آموز گناوه ای

فکرشهر: وی پیرامون وضعیت راه آهن بوشهر ـ شیراز نیز اظهار داشت: راه آهن از مطالبات مردم استان بوده و در این باره قول هایی نیز گرفته ام. سالاری ادامه داد: برخی اوقات لازم است کارها را در سکوت پیش ببریم و...

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: برای برنامه ریزی ها، نظر حداکثری جامعه را در نظر می گیریم.

به گزارش فکرشهر، مصطفی سالاری شامگاه سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود:  اعتبارات امسال استان 1172 میلیارد تومان بوده که در 8 ماه نخست امسال، 873 میلیارد تومانش تخصیص یافته است و امیدواریم تا آخر سال، صد در صد آن تخصیص یابد.

وی پیرامون وضعیت راه آهن بوشهر ـ شیراز نیز اظهار داشت: راه آهن از مطالبات مردم استان بوده و در این باره قول هایی نیز گرفته ام.

سالاری ادامه داد: برخی اوقات لازم است کارها را در سکوت پیش ببریم و آخرین اقدام درباره ی راه آهن نیز ترک تشریفات برای واگذاری کار به فاینانسر است که باید یک شرکت چینی با همکاری ایران آن را انجام دهد و قرارداد نیز آماده ی امضاست.

استاندار بوشهر پیرامون آزادراه بوشهر ـ شیراز نیز ابراز داشت: برای بزرگراه شدن مسیر بوشهر ـ شیراز، چهار خطه کردن مسیر دالکی تا کنارتخته آغاز شده و تا دو سال آینده پایان خواهد یافت.

وی افزود: البته در فکر آزادراه نیز هستیم ولی وزارت راه تنها 30 درصد اعتبارش را تامین می کند و مابقی به حضور بخش خصوصی نیاز دارد.

سالاری پیرامون مصوبه ی منطقه آزاد بوشهر نیز گفت: مصوبه را گرفته ایم ولی هنوز به مجلس ارسال نشده، با این حال قرار نیست کسی مصوبه را باطل کند.

این مسئول با بیان این که منطقه باید در ساحل و متصل به راه آهن باشد، اظهار داشت: من منطقه آزاد را با سرعت جلو بردم و در مدت سه ماه، 3 ـ 4 کار مهم انجام دادم ولی برخی جاها لازم است سرعت کند شود.

وی اضافه کرد: الآن هم ادامه ی مسیر نیازمند همدلی و دلسوزی همه است.

استاندار پیرامون سفر رییس جمهور به بوشهر نیز گفت: مقدمات سفر رییس جمهور به این استان فراهم است و ما پیشنهادات و برنامه ی ششم توسعه ی استان را نیز آماده کرده ایم و هر زمان تعیین شود، استان در آمادگی کامل به سر می برد.

مصطفی سالاری در پاسخ به سوالی پیرامون دلیل آتش‌سوزی ساختمان شهید تندگویان عسلویه نیز گفت: علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است و پس از تعیین قطعی، علت را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: موضوعی که باید مد نظر باشد این است که آمادگی ما در مقابل وقوع چنین حوادثی کم است و این موضوع را به معاون اول رئیس جمهور، وزیر نفت و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز منعکس کردیم و پیشنهاداتی هم ارائه شده تا آمادگی ما در مقابل چنین حوادثی بیشتر شود.

استاندار بوشهر در مورد حادثه تنبیه یک دانش‌آموز گناوه ای توسط مدیر مدرسه نیز گفت: تنبیه فیزیکی یک انسان در هر شکل و جایی قابل قبول نیست و این گونه مسائل باید در فضایی آرام پیگیری و با متخلفین برخورد شود.

سالاری از کسب درآمد سالیانه ی شهرداری بوشهر در 6 ماه نخست امسال از طریق دو برابر شدن ارزش افزوده نیز خبر داد و افزود: با این که اعتبارات سفر رهبری به مناطق تنها به همان منطقه اختصاص می یابد ولی ما از سفر رهبری به عسلویه برای شهر بوشهر اعتباراتی بیش از آن چه انتظار داشتیم تخصیص داده شد.

وی اضافه کرد: همه تلاش ما این است که در حوزه برنامه‌ریزی نظر حداکثری جامعه گرفته شود و یکی از شیوه‌ها و مکانیزم‌های تحقق این مهم انجام سفرهای شهرستانی و بخشی است.

برای اطلاع از متن کامل سخنان استاندار اینجا کلیک کنید.