سر خط خبرها:

مهدی قایدی بهترین بازیکن جوان آسیا شد

فکرشهر: بازیکن بوشهری استقلال، عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 را از آن خود کرد...

فکرشهر: بازیکن بوشهری استقلال، عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 را از آن خود کرد.

به گزارش فکرشهر و به نقل از ورزش سه، چندی پیش سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک نظرسنجی اقدام به انتخاب بهترین بازیکن جوان زیر 23 سال آسیا کرد. آنها برای این انتخاب، از نظرات کاربران و کارشناسان خود بهره برده و در نهایت بازیکن تیم استقلال عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا در سال 2020 را تصاحب کرد.

وب سایت رسمی AFC در این باره نوشته است: این جایزه به یکی از بازیکنان مرد آسیایی (23 سال) برای عملکرد آنها در تیم های ملی و باشگاهی در رده های جوانان و بزرگسالان در سال تقویمی 2020 داده می شود.

در این نظرسنجی، مهدی قایدی توانست هموطنش مهدی عبدی قره را از دور رقابت خارج کرده و عنوان بهترین بازیکن جوان آسیا را از آن خود کند، در حالی که با ارزش ترین بازیکن مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا یعنی وون دو جائه از کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت.

قایدی که یک مهاجم خلاق است و در ماه  دسامبر 22 ساله شد، یک سال عالی را برای تیم استقلال تجربه کرد و با سه گل در پنج مسابقه در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، توجه و نگاه ها را در سراسر قاره به سمت خودش جلب کرد.

او همچنین در فینال رقابت های جام حذفی ایران که  با شکست استقلال مقابل تراکتور همراه بود، موفق به گلزنی شد و به عنوان بهترین پاسور رقاب های لیگ برتر ایران را نیز به خودش اختصاص داد و با استقلال به عنوان نایب قهرمانی لیگ رسید.
قایدی پس از حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا که ژانویه 2020 در تایلند برگزار شد، در ماه اکتبر اولین بازی خود برای تیم ملی بزرگسالان ایران را در مقابل ازبکستان انجام داد و در اولین حضور خود مقابل بوسنی و هرزگوین اولین گل خود را برای تیم ملی ایران به ثمر رساند.

نفرات برتر این نظرسنجی، با صدها هزار رای هواداران و همچنین آرایی از یک هیئت مستقل متشکل از متخصصان و روزنامه نگاران انتخاب شده اند. در این هیئت، پیشکسوتان رسانه از جمله مایکل چرچ، وائل جبیر و روشن رای مجری مراسم‌ قرعه کشی کنفدراسیون فوتبال آسیا و شبکه فاکس اسپورتس حضور دارند.

دیدگاه خود را بنویسید