سر خط خبرها:

پیشگیری از کم شنوایی با نوشیدن روزانه قهوه

فکرشهر: قهوه را می‌توان یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان دانست. قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و با انرژی بالای خود می‌تواند سطحح هشیاری را افزایش دهد، اما در کنار این ویژگی و دیگر ویژگی‌های این نوشیدنی، می‌توان به تاثیر نوشیدن قهوه در کاهش مشکلات شنوایی اشاره کرد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، طبق مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Clinical Nutrition منتشر شده است، نوشیدن منظم قهوه می‌تواند خطر کم شنوایی را کاهش دهد. البته این ویژگی قهوه روی گروهی از آزمودنی‌ها با جنسبت مذکر انجام شده است.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه مادرید انجام شده است، نشان داد، مردانی که حداقل یک فنجان قهوه در روز می‌نوشند ۱۵ ٪ کمتر از مردانی که کمتر از یک فنجان در روز می‌نوشند دچار کاهش شنوایی می‌شوند. «استر لوپز-گارسیا»، نویسنده اصلی این مطالعه می‌گوید ما از برخی از اثرات مفید قهوه از جمله کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ یا بیماری‌های قلبی عروقی CVD مطلع بودیم و اکنون متوجه شدیم که نوشیدن قهوه می‌تواند دارای مزایای کاهش خطر نقص شنوایی باشد.

بر اساس این پژوهش، تأثیر مثبت قهوه بر شنوایی تقریباً برای هر دو نوع کافئین دار و یا بدون قهوه برابر بود، محققان توانایی قهوه در حفظ شنوایی مردان را با توانایی ضد التهاب و آنتی اکسیدان برخی از ترکیبات موجود در قهوه مرتبط کردند.

دیدگاه خود را بنویسید