سر خط خبرها:

مهلت شرکت در جشنواره کالا و محصولات فرهنگی استان بوشهر تمدید شد

فکرشهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی این استان به درخواست هنردوستان و فعالان صنعت تولید و طراحی کالاها بویژه دانشجویان مراکز مختلف آموزشی تا ۱۰ اسفندماه جاری تمدید شد.

به گزارش فکرشهر، فاطمه کرمپور روز یکشنبه اعلام کرد: کالاهای فرهنگی ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره باید با محتوا و شامل مولفه‌هایی از فرهنگ، هنر، آداب و رسوم، باورها و آیین‌های ایرانی اسلامی باشد و ریشه و توسعه آنها در ارتباط با فرهنگ محلی و بومی بوشهر باشد.

وی افزود: ترویج و تبلیغ کالا و محصولات فرهنگی تولید داخل با استفاده از المان‌های بومی محلی استان بوشهر و توسعه صادرات غیر نفتی نیاز ضروری است و برگزاری اولین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی این استان با هدف معرفی کالاهای بومی محلی نقشی مهم در این زمینه ایفا می‌کند.

مجری این جشنواره گفت: علاقه‌ مندان محصولات خود را در زمینه‌های عروسک با استفاده از المان‌های بومی محلی بوشهر و هدایا و محصولات فرهنگی بومی استان در بخش‌های ملزومات لباس، زیورآلات، کیف و کفش، کمربند، کلاه و تزئینات تولید و برای شرکت در جشنواره نیز ارائه کنند.

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری آفتاب زرین پاییز بوشهر ادامه داد: محصولات ارائه شده در بخش عروسک سازی باید دارای مجموعه‌ای از پیام‌ها و ارزش‌های فرهنگی باشد که با پوشش، فرم و پیکر عروسک و روایتی که با آن همراه می‌شود به دنیای کودکان وارد شود و آنها را برای کودک قابل باور و پذیرش کند.

آفتاب قنبری در باره زمان داوری این جشنواره اعلام کرد: پس از جمع‌آوری آثار ارسالی به دبیرخانه ارزیابی و کارشناسی آثار از سوی هیات داوران انجام  و زمان اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان اعلام می‌شود.

پیش از این زمان داوری آثار تا پایان بهمن ماه اعلام شده بود.

دیدگاه خود را بنویسید