سر خط خبرها:

باد و باران در انتظار بوشهر

فکرشهر: هواشناسی استان بوشهر پیش بینی کرد: امروز و فردا با وزش باد‌های شمالی، دریا متلاطم می‌شود و از روز یک‌شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان می‌شود.

به گزارش فکرشهر و به نقل از صداوسیما، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از وقت امروز و فردا با وزش باد‌های شمالی بر روی دریا، سواحل استان، بیشتر در قسمت‌های مرکزی و جنوبی به‌نسبت مواج و متلاطم خواهد بود.

هادی سالاری افزود: همچنین از اواخر روز یک‌شنبه هفته پیش رو، با نفوذ تدریجی سامانه ناپایداری به استان، بر پوشش ابر‌ها در آسمان افزوده خواهد شد و با تقویت فعالیت آن طی روز دوشنبه، وقوع بارش پراکنده و خفیف باران به همراه وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: آسمان استان تا فردا صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعت‌ها همراه با وزش باد و فردا در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا و در نواحی مرکزی و جنوبی ۱۲ تا ۴۰ و در فراساحل جنوبی ۱۶ تا ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل مرکزی ۱۵۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتی متر پیش‌بینی می‌شود.

سالاری گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۲۵ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۸:۲۱، جزر دوم ساعت ۱۲:۵۴ و مد دوم ساعت ۱۹:۳۶ دقیقه خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید