سر خط خبرها:

میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بوشهر ۸۵.۸ درصد است

فکرشهر: رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت:  رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان به صورت میانگین ۸۵.۸ درصد مطلوب و ۱۴.۲ درصد نامناسب است.

به گزارش فکرشهر، عباس قلی‌پور در گفت‌وگو با ایرنا، اعلام کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۸۰ هزار و ۴۴۵ مورد بازرسی از اصناف، ادارات و سایر مراکز در این استان انجام که منجر به ۱۲ هزار و ۵۳۱ اخطار و تذکر، سه هزار و ۸۲۵ مورد معرفی به مراجع قضایی و یکهزار و ۱۶۱ پلمب شده‌است.

وی با بیان اینکه میانگین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در میان صنوف در استان بوشهر ۹۲ درصد است، ادامه داد: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره‌های این استان ۹۵.۵ درصد، بانک‌ها ۹۴ درصد، اصناف، اماکن و کارگاه‌ها ۸۲ درصد، مدارس ۹۸ درصد، شرکت‌ها و کارخانه‌ها ۷۱ درصد، بیمارستان‌ها ۱۰۰ درصد، مطب‌ها ۹۷.۵ درصد و در داروخانه‌ها ۹۵.۵ درصد است.

قلی‌پور عنوان کرد: نانوایی‌ها، دفاتر پیشخوان، پاساژها از مراکزی هستند که میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آنها کمتر است و نیاز است این شاخص‌ها در آنها ارتقا یابد.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: صنایع بزرگ این استان مانند پارس جنوبی رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی دارند و کمترین میزان رعایت در صنایع استان مربوط به حوزه کشاورزی و صنایع کوچک است.

وی گفت: میزان استفاده مردم استان بوشهر از ماسک در معابر عمومی، پارک‌ها، آرامستان‌ها و سواحل به طور میانگین ۷۳ درصد است که در زمان حاضر بالاتر از میانگین کشوری است.

قلی‌پور یادآور شد: در ماه‌های گذشته این میزان تا بالای ۸۰ درصد نیز رسیده بود اما با بهتر شدن وضعیت و آبی شدن شهرستان‌های این استان، میزان رعایت تا اندازه‌ای کاهش یافت.  

وی با بیان اینکه میزان استفاده از ماسک از سوی خدمت دهندگان و خدمت‌گیرندگان و رعایت فاصله اجتماعی از مولفه‌هایی است که در بازرسی‌ها سنجیده می‌شود، گفت: با توجه به تغییر رنگ بندی شهرستان‌های استان لازم است از عادی انگاری پرهیز و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مطلوب‌تر تا آرامش استان حفظ شود.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: همواره تجربه ثابت کرده‌است که با تغییر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رنگ‌بندی کرونایی نیز تغییر می‌کند، بنابراین لازم است مردم این استان استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از برگزاری جشن‌ها و نشست‌های خانوادگی را بیشتر جدی بگیرند تا شرایط استان در عید نوروز مطلوب باشد.

در زمان حاضر ۶ شهرستان استان بوشهر از لحاظ شیوع کرونا به رنگ زرد و چهار شهرستان به رنگ آبی هستند.

دیدگاه خود را بنویسید