سر خط خبرها:

استاندار: مصرف میگو در داخل فرهنگ‌سازی شود/ ورود کالاهای اساسی از بوشهر

فکرشهر: استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت بندر بوشهر برای ورود کالاهای اساسی به کشور شد و گفت: برای افزایش مصرف میگو در داخل کشور باید فرهنگ‌سازی لازم انجام شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالکریم گراوند عصر چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر بیشترین میزان تولید میگوی کشور را دارد و نیاز است که علاوه بر صادرات این محصول، برای مصرف بیشتر میگو در داخل کشور نیز فرهنگ‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ هزار تن خرمای استان بوشهر هنوز فروش نرفته و در انبارها نگهداری می‌شود اضافه کرد: انتظار می‌رود با قیمت‌گذاری مناسب به گونه‌ای عمل شود که نخل‌داران ضرر نکنند و این محصول نیز به فروش برود.

استاندار بوشهر خواستار ورود کالاهای اساسی به کشور با پهلوگیری کشتی‌های ۳۰ هزار تنی در بوشهر شد و ادامه داد: زیرساخت‌های بندری لازم در استان فراهم است و باید برای رونق بندر بوشهر از این فرصت‌ها استفاده شود.

وی از رفع مشکل واردات روغن و نهاده‌های دامی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: امیدواریم در ایام پایانی سال و عید نوروز شاهد مشکلی در زمینه تأمین این کالا در سطح استان نباشیم.

گراوند از روند رو به بهبود توزیع سیمان در استان بوشهر خبر داد و افزود: اگر کارخانه‌های سیمان به تعهدات خود پایبند باشند، مشکل سیمان استان بوشهر هر چه زودتر برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه سازمان‌ها باید در زمینه توزیع سیمان با سازمان صمت همکاری داشته باشند افزود: هیچ شهرستانی بدون مدیریت سازمان صمت وارد بحث توزیع سیمان نشود.

استاندار بوشهر خواستار برنامه‌ریزی مناسب برای تأمین نیازهای استان به کالاهای اساسی شب عید شد و اظهار داشت: به منظور تأمین میوه شب عید در استان اقدامات لازم انجام شده و نگرانی از این بابت نداریم.ش

دیدگاه‌ها

ناشناس

تو قیمتش را بیار پایین ما خودمون بلدیم بخربم و بخوریم نمیخواد تو زحمت بکشی فرهنگ سازی کنی

دیدگاه خود را بنویسید