سر خط خبرها:

ویژه برنامه های روز درختکاری در خارگ/ از اهدا و کاشت نهال مرکبات در منازل شهروندان تا بسته تشویقی

فکرشهر: شهردار خارگ با تشریح ویژه برنامه های شهرداری خارگ در روز درختکاری گفت: منابع طبیعی و فضای سبز در زندگی روزمره شهروندان و شادابی و نشاط اجتماعی نقش اساسی دارد. این باور سبب گشته است تا در دوره جاری با دیدگاهی ویژه نسبت به افزایش سرانه فضای سبز شهر زیبای خارگ اقدام نماییم. از این رو در روز درختکاری و هفته منابع طبیعی سال جاری که در پیش است نیز با برنامه ریزی مدون و درنظرگیری برنامه هایی ویژه ، افزایش سرمایه های بی بدیل طبیعت را با رویکرد کاشت درختان مرکبات در دستور کار خود قرار داده ایم.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی شورا و شهرداری، عبدالحمید صفایی با گرامیداشت یاد مرحوم هادی خدرزاده از پرسنل خدوم واحد فضای سبز که اخیرا جان به جان افرین تسلیم کرد، افزود: امسال در هفته منافع طبیعی و طرح درخت یادبود ، یاد همکار عزیزمان را گرامی خواهیم داشت و همچنین با اجرای طرح هایی همچون درخت وحدت ، درخت سلامت ، درخت خانواده و … تلاش خواهیم داشت تا به نحوی شایسته در راستای اشاعه فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی گام برداریم.

شهردار خارگ اضافه کرد: در سالیان گذشته شهرداری خارگ با توزیع نهال های مثمر بین شهروندان جهت افزایش سرانه فضای سبز تلاش می نمود اما در سال جاری و با توجه به شرایط بیماری منحوس کرونا ، خود شهرداری عهده دار این امر شده است ، به نحوی که شهروندان با ثبت نام و هماهنگی جهت دریافت و پرورش ، نهال را در منزل خود دریافت می نمایند و مجموعه واحد فضای سبز نیز خود کاشت نهال ها را عهده دار می شودو همزمان برای هر درخت شناسنامه صادر می گردد.

وی افزود: همچنین جهت تشویق شهروندان، در صورتی که سلامت درختان در بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان تایید شود، همشریانمان از بسته تشویقی برخوردار خواهند شد.

همچنین شهرداری و شورای اسلامی خارگ در بیانیه ای از «اهدا و کاشت نهال مرکبات در منازل شهروندان» خبر داد.

در این بیانیه آمده:

«پیامبر اکرم (ص): کسی که درختی بکارد خداوند نیز برای او در بهشت درختی می‌کارد.

شهرداری خارگ در نظر دارد تا در راستای اشاعه فرهنگ درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز جزیره زیبای خارگ ، نسبت به اهدای و کاشت نهال مرکبات در منازل همشهریان گرامی اقدام نماید و همچنین جهت تشویق شهروندان ، در صورتی که سلامت درختان در بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان تایید شود، همشریانمان از بسته های تشویقی برخوردار شوند.

همشهریان گرامی جهت ثبت نام می توانند نام و نام خانوادگی ، آدرس منزل و شماره تماس خود را تا روز شنبه از یکی از پل های ارتباطی زیر ارسال نمایند.

بدیهی است اولویت با شهروندانی است که در حفظ و نگهداری نهال های دریافتی سالیان پیشین و توسعه باغچه منازل خود کوشاتر بوده و همچنین زودتر ثبت نام نمایند.

جهت ثبت نام ارسال پیام در واتس اپ به شماره 
09050352584
ارسال پیام به صفحه اینستاگرام شهرداری به آدرس 
http://instagr.am/shahrdarikharg
ارسال پیام از طریق سامانه شهروندیار شهرداری به آدرس 
http://khark.ir/shahrvandyar»

دیدگاه خود را بنویسید