سر خط خبرها:

هواشناسی بوشهر نسبت به مواجی خلیج فارس هشدار داد

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز شنبه هفته آینده نسبت به مواجی و تلاطم خلیج فارس هشدار سطح نارنجی(آمادگی) داده می‌شود و دریانوردان از تردد غیر ضرور خودداری کنند...

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز شنبه هفته آینده نسبت به مواجی و تلاطم خلیج فارس هشدار سطح نارنجی(آمادگی) داده می‌شود و دریانوردان از تردد غیر ضرور خودداری کنند.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: از شنبه با وزش باد شدید تا بسیار شدید شمال غربی (گاهی با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت) ارتفاع موج دریا در خلیج فارس به ۱.۵ تا ۲.۵ کیلومتر و گاهی به بیش از سه متر خواهد رسید.

وی بیان کرد: همچنین با ایجاد گرد و خاک در برخی از مناطق استان بوشهر کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی با اشاره به اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل استان بوشهر گفت: برای بازه زمانی شنبه تا سه‌شنبه توصیه می‌شود از ترددهای دریایی غیر ضروری بویژه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی اجتناب شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز و فردا نیز دریا به طور نسبی آرام خواهد بود و در این بازه زمانی دمای هوا به طور محسوسی افزایش خواهد یافت. 

وی عنوان کرد: همچنین روزهای جمعه و شنبه در برخی ساعت‌ها بر پوشش ابر در آسمان استان بوشهر افزوده می‌شود و وقوع بارش‌های خفیف و پراکنده در برخی نقاط دور از انتظار نخواهد بود.

مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط با مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا جنوب غربی از شب به تدریج جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده‌است.

مساعدی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ و گاهی ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید