سر خط خبرها:
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر:

حمایت از پایگاه ملی میراث فرهنگی جزیره خارگ/ توجه ویژه در تامین اعتبارات این پایگاه

فکرشهر- مصطفی منفرد: معاون سیاسی- امنیتی استانداری بوشهر با اشاره به تشکیل پایگاه ملی میراث فرهنگی در این جزیره تاریخی و استراتژیک گفت: جزیره خارگ با قدمت بسیار زیاد جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ تاریخ و تمدن خلیج فارس ایفا می کند.

به گزارش فکرشهر، محمدتقی ایرانی با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از پایگاه ملی میراث فرهنگی خارگ و همچنین حفظ و صیانت از آثار تاریخی این جزیره افزود: جزیره خارگ عنوان پایگاهی برای شکل گیری فرهنگ ها و تمدن ها و همچنین ورود آن ها به سرزمین اصلی جایگاهی ویژه داشته به طوری که بسیاری از فرهنگ‌های خلیج فارس از طریق این جزیره وارد گستره جغرافیایی ایران شده است.

 مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی جزیره تاریخی و کهن خارگ ضمن تشکر از حسن نظر و توجه مجموعه استانداری بوشهر به مقوله میراث فرهنگی گزارشی از روند فعالیت های صورت گرفته در حوزه میراث فرهنگی ارائه داد و افزود: با نظر مساعد  مقام عالی وزارت و همچین مدیریت میراث استان و حمایت های بی دریغ مجموعه استانداری سطح تشکیلات میراث فرهنگی خارگ به پایگاه ملی ارتقا یافته و نیاز است که در تامین اعتبارات به این پایگاه عنایت ویژه ای صورت گیرد.

شهرام اسلامی با اشاره به حمایت ادارات منطقه از پایگاه بیان کرد: در این مدت یک ماهه تأسیس پایگاه مجموعه مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی وزارت نفت و مجموعه مدیریت عملیات عمومی در خارگ قول های مساعدی را در جهت حمایت و صیانت از آثار تاریخی خارگ داده ارائه کرده اند که این مساعدت ها در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به امضا تفاهم نامه مشترک فی ما بین وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در حوزه مناطق نفت خیز گفت: این تفاهم نامه به عنوان نقشه راه همکاری های مشترک بین دو وزارت خانه در مناطق نفت خیز به ویژه جزیره تاریخی و کهن خارگ خواهد بود. 

مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی جزیره تاریخی و کهن خارگ با اشاره به ظرفیت های ویژه خارگ در حوزه گردشگری خواستار رفع موانع در این حوزه شد.

دبه گزارش فکرشهر، ر این دیدار که پیش از ظهر دوشنبه-16 فروردین ماه1400- در محل دفتر معاونت سیاسی- امنیتی استانداری بوشهر برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید