سر خط خبرها:

هواشناسی : دمای هوا در بوشهر افزایشی می‌شود

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از فردا چهارشنبه با جنوبی شدن جهت وزش باد دمای هوا در این استان به طرز محسوسی افزایش می‌یابد.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از شنبه هفته جاری دمای هوا در استان بوشهر کاهشی شد به نحوی که چند شهر در استان دمای ۱۳ درجه را تجربه کردند.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد وزش بادهای شدید شمال غربی تا عصر امروز بر روی قسمت‌های مرکزی خلیج فارس و سواحل و فراساحل جنوبی استان ادامه دارد.

مساعدی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود از امشب به تدریج از شدت این جریانات کاسته و از فردا به تدریج جهت جریانات به جنوبی تغییر یابد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری امروز طی ساعت‌هایی همراه با وزش باد گاهی گرد و خاک و فردا در برخی نقاط همراه با مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی گاهی غربی، در سواحل شمالی استان با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: در این مدت ارتفاع موج در سواحل شمالی ۳۰ تا ۹۰ و امروز گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و از شب ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۸:۰۱، جزر دریا ساعت ۰۹:۲۳ و مد دوم دریا ۱۶:۴۲ خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید