سر خط خبرها:

رئیس شبکه بهداشت دشتی: روند ابتلا به کرونا در این شهرستان صعودی است

فکرشهر: رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی استان بوشهر گفت: شمار مبتلایان و بستری‌های در بخش ویژه کرونای بیمارستان زینبیّه(س) شهر خورموج مرکز این شهرستان روند صعودی دارد، طوریکه ظرفیت این بخش در حال تکمیل شدن است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، پرویز احمدی روز سه شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتی با اشاره به افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در فروردین ماه جاری افزود: با وجود تاکیدهای فراوان، به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بویژه  تشکیل دورهمی‌ها و حضور در تجمع‌ها، همگام با افزایش موارد ابتلای به کرونا شاهد افزایش موارد بستری مبتلایان در بخش ویژه کرونا هستیم.

وی اضافه کرد: سهل انگاری در استفاده از ماسک، حضور در تجمع‌هایی نظیر مراسم عروسی و تشییع جنازه و تشکیل مجالس مهمانی و دورهمی مهمترین عوامل شکل‌گیری زنجیره‌های انتقال کرونا است.

 احمدی تاکید کرد: در صورت پایبند نبودن به توصیه‌های پیشگیرانه کرونا و ادامه روند صعودی مبتلایان و موارد بستری، شاهد روزهای سختی در حوزه سلامت شهرستان خواهیم بود که می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را برای مردم و خانواده‌ها درپی داشته باشد.

فرماندار دشتی گفت: در فروردین ماه امسال شاهد روند صعودی بیماران کرونا در دشتی بوده‌ایم و بیماری کرونا در این شهرستان حالت انفجاری و جهشی دارد که عامل اصلی آنها دورهمی‌های خانوادگی و مراسم تشیع وختم و عروسی است.

عبدالله نادری افزود: در هفته گذشته در چند مورد دورهمی خانوادگی ۲۲ نفر در شهرهای کاکی و شنبه به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اضافه کرد: شمار مبتلایان به کرونا در دشتی در فروردین ماه امسال نسبت به ماه گذشته بیش از چهار برابر شده‌است.

فرماندار دشتی تاکید کرد: باید نظارت و بازرسی‌ها تشدید و از برگزاری هرگونه مراسم ختم و عرووسی پرهیز شود.

وی افزود: هر اداره‌ و نهادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند برخورد خواهد شد و مسئولیت این امر با مدیر دستگاه مربوطه است.

نادری بیان کرد: از امروز همه مسیرهای منتهی به آرامستان های شهرستان بسته می‌شود و از هرگونه تجمع برای تشییع و مراسم ختم جلوگیری خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید