سر خط خبرها:

اشرف غنی: صلح نیازمند قربانی است / آماده ام تا دوره ریاست خود را کوتاه کنم و به جانشینم بسپارم

فکرشهر: رئیس جمهور افغانستان با اظهار اینکه برای تامین صلح آماده قربانی دادن است بر ضرورت برگزاری انتخابات برای تعیین زعیم آینده این کشور تاکید کرد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان با ارسال یک پیام تصویری به گردهمایی مردم «کوهدامن» ولایت کابل درباره طرح‌های مطرح شده برای صلح گفت: برای هر طرحی که از بیرون مطرح می‌شود، ما خود ما این ظرفیت را داریم که طرح‌های جامع‌تر و اصولی‌تر را پیشنهاد کنیم.

وی افزود که «صلح، یک گفتمان بین جمهوری اسلامی افغانستان، طالبان و جامعه بین‌المللی است و بدون رسیدن به توافق روی یک اصول، کسی نباید شتاب کند».

اشرف غنی طرح خودش را برای صلح، بسیار واضح برای عبور از جنگ تحمیل شده، به صلح عادلانه و پایدار خواند و ادامه داد که مراحل عبور از جنگ به صلح باید با مشروعیت همراه باشد، در غیر اینصورت مردم آسیب می‌بینند.

رئیس جمهور افغانستان با تاکید بر اینکه قانون اساسی مبدا و مبنای مشروعیت است، اظهارداشت که انتخابات محک مشروعیت است و طریقه آن نیز لویه‌جرگه می‌باشد که باید درباره توافق سیاسی آینده افغانستان تصمیم گرفته و آن را تایید کند.

به گزارش «هشت صبح»، رئیس جمهور افغانستان گفت که صلح نیازمند تصمیم‌های سخت و قربانی است و تصریح کرد که آمادگی دارد تا دوره ریاست خود را کوتاه کرده و قدرت با جانشین منتخب خود بسپارد.

اشرف غنی همچنین اظهارداشت که خواستار برگزاری فوری انتخابات زودهنگام تحت نظر سازمان ملل است و از طالبان نیز خواست تا در لویه‌جرگه شرکت کنند و دردها و آرزوهای خود را با مردم در میان بگذارند و اختلافات را از این طریق حل کند.

دیدگاه خود را بنویسید