سر خط خبرها:

کارگاه‌های مهارتی متناسب با نیاز دشتی و تنگستان تقویت شود

فکرشهر: نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگاه‌های مهارتی متناسب با نیاز دشتی و تنگستان تقویت شود.

به گزارش فکرشهر از مهر، غلامحسین کرمی صبح دوشنبه در بازدید از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر اظهار داشت: اشتغال، رونق تولید و رفاه اجتماعی با مدرک گرایی به دست نمی‌آید و نیازمند توسعه مهارت است.

وی با تاکید بر اینکه باید نهضت مهارت آموزی در جامعه تبلیغ و ترویج شود، ادامه داد: اگر اشتغال و تولید را بخواهیم باید مهارت آموزی در جامعه به صورت گسترده‌ای رواج بگیرد و با آدم پشت میز نشین تولید رونق نمی‌گیرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه ویژه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای رونق تولید داخلی بیان کرد: آموزش‌های مهارتی در رونق تولید و پیشرفت صنایع نقشی اساسی دارند.

وی اضافه کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اصلی‌ترین پایه‌های تقویت تولید داخلی به شمار می‌رود و مهارت آموزی به جوانان و شاغلین در صنایع دارای نتایج مثبت اقتصادی است.

کرمی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی و مهارت افزایی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق تولید محسوب می‌شود، بیان کرد: در جهان امروز پیشرفت و رفاه جوامع حاصل سخت کوشی، برنامه ریزی و نو آوری است و اشتغال و تولید بر اساس مهارت‌های فردی و جمعی برنامه ریزی و به اجرا در می‌آید.

وی با اشاره به اینکه مهارت یکی از اجزای اشتغال و ورود به بازار کار محسوب می‌شود، اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی ما باید با نیاز بازار کار کشور متناسب باشد، آموزش بر اساس مدرک گرایی ضمن بالا بردن توقعات، تأثیر بسیار کمی در اشتغال دارد.

دیدگاه خود را بنویسید