سر خط خبرها:

باند کلاهبرداری ۱۱۵ میلیارد ریالی در بوشهر متلاشی شد

فکرشهر: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: اعضای باند چهاره نفری جاعلان سند و قولنامه ملک با ۱۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری در این استان شناسایی و متلاشی شدند.

به گزارش فکرشهر از پلیس، سرهنگ جوشن سهرابی اعلام کرد: کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان بوشهر در تداوم اقدامات پیشگیرانه با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به دستگیری اعضای باند جاعلان و کشف کلاهبرداری میلیاردی تحت عنوان جعل و تنظیم قولنامه‌های صوری و سند سازی و فروش ملک شدند.

وی بیان کرد: افرادی اطلاعات مربوط به اراضی دولتی و بلاصاحب در شهر "بوشهر" را جمع آوری و با همدستی اشخاصی دیگر، اقدام به جعل و تنظیم قولنامه‌های صوری و سند سازی کردند و خود را مالک ملک دانسته و آنها را به افراد غیر به فروش می‌رساندند.
سهرابی اظهار داشت: در این ارتباط با تلاش کارآگاهان و اقدامات فنی و اطلاعاتی ۲ متهم شناسایی و پس از چند روز تعقیب و مراقبت شبانه روزی در یک عملیات غافلگیرانه در شهر بوشهر  و در حالی که قصد انجام معامله و فروش ملک داشتند، دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی تصریح کرد: در روند تحقیقات متهمان اعتراف کردند با همدستی ۲ فرد دیگر که بنگاه‌دار و واسطه گر هستند قصد داشتند ۶ قطعه زمین دولتی مشاع به متراژ یکهزار و ۴۵۰ متر مربع و به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال را به ۶ نفر از شهروندان بفروشند که در این ارتباط ۲ نفر از مالباختگان که زمین به آنان فروخته شده بود و چهار نفر دیگر که قصد معامله با آنان داشتند، شناسایی و به پلیس آگاهی دعوت شدند.
مهرابی کرد: پس از شناسایی و دستگیری همدستان متهمان هر چهار نفر آنان پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بنویسید