سر خط خبرها:

فرماندار: رضایت مردم اولویت ارائه خدمات در شهرستان گناوه است

فکرشهر: فرماندار گناوه گفت: در بهبود کیفیت خدمات عمومی رضایت مردم باید در اولویت باشد و بدون جلب رضایت مردم اینگونه خدمات هیچ ارزشی ندارد.

به گزارش فکرشهر از مهر، غلامرضا مهرجو ظهر دوشنبه در نشست کمیسیون تنظیم بازار شهرستان گناوه با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به اهمیت و حساسیت مسائل اقتصادی، اشتغال و تولید کشور به ویژه طی سال‌های اخیر، نامگذاری امسال انجام شده است.

فرماندار گناوه افزود: پشتیبانی و رفع موانع تولید باید با همکاری و همیاری همگانی تحقق یابد و در کنار کارهای تبلیغاتی شعار سال، آثار عینی و عملی آن در شهرستان در حوزه‌های مختلف نمود پیدا کند.

فرماندار گناوه یادآور شد: همه دستگاه‌های بخش دولتی و خصوصی به رفع موانع تولید در شهرستان کمک کنند و بستر و زمینه لازم برای هدایت سرمایه‌های مردم به سمت تولیدات باکیفیت، رقابتی، متناسب با ظرفیت، پتانسیل و مزیت‌های شهرستان را فراهم کنند.

وضعیت قرمز در شهرستان

فرماندار گناوه با اشاره به شیوع و گسترش کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان گفت: علیرغم گذشت چند روز از وضعیت قرمز، روند ابتلاء و بستری به کرونا در شهرستان همچنان صعودی است.

مهرجو خاطرنشان کرد: از همه مردم درخواست می‌کنیم که برای کمک به کادر درمان و سلامت و حفظ سلامت خود و دیگران همراهی و همکاری قوی‌تری در رعایت پرتکل های بهداشتی به ویژه حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و پرهیز از دور همی ها داشته باشند.

وی گفت: خبازی‌ها و نانوایی‌ها ازجمله گروه‌های شغلی درجه یک و مهم و ضروری زندگی مردم است که روزانه مراجعات مستقیم مردمی بالایی دارند و باید برای رعایت پروتکل‌ها و به خصوص استفاده از ماسک توسط مشتریان و متصدیان این مراکز فرهنگ سازی شود تا خود را مقید به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها بدانند.

استفاده از ماسک جدی‌تر گرفته شود

فرماندار گناوه بیان کرد: هیچ نانوایی و خبازی در سطح شهرستان گناوه مجاز به ارائه خدمت به مشتریان بدون ماسک نیست و باید با این موارد توسط دستگاه‌های مرتبط با جدیت نظارت و بازرسی شود.

وی گفت: مشتری این صنوف اگر بداند بدون استفاده از ماسک خدمات دریافت نخواهد کرد استفاده از ماسک را جدی تر خواهد گرفت.

وی ادامه داد: کیفیت نان در شهرستان گناوه مناسب نیست و به رغم آرد یارانه‌ای نان با کیفیت در شهرستان عرضه نمی‌شود که باید به این امر باید توسط دستگاه‌های ذی ربط توجه بیشتری شود.

وی گفت: علاوه بر کیفیت، در حالی که شهرستان گناوه با توجه به موقعیت و جمعیت باید تنوع پخت نانوهای مختلف در آن مد نظر باشد تنوع در نان‌ها در این شهرستان بسیار اندک است.

فرماندار گناوه گفت: در بهبود کیفیت خدمات عمومی رضایت مردم باید در اولویت و مورد توجه قرار گیرد و بدون جلب رضایت مردم اینگونه خدمات هیچ ارزشی ندارد.

استفاده از ظرفیت نیروهای بومی

مهرجو تصریح کرد: شهرستان گناوه به واحدهای جدید نانوایی و سبک جدید در تنوع و ارتقا سطح بهداشت و پخت نان به شدت نیاز دارد و باید امتیازات جدید نانوایی‌ها با سرعت بررسی شود.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت نیروهای بومی در اولویت واگذاری امتیازات جدید باشد و آموزش نیروهای بومی شهرستان در این زمینه مدنظر اتحادیه نانوا داران گناوه باشد.

وی گفت: افزایش سهمیه آرد نیمه یارانه شهرستان گناوه مدنظر باشد و پیگیری شود.

فرماندار گناوه با تاکید بر اهمیت تنظیم و نظارت بر بازار به ویژه در آستانه مه مبارک رمضان گفت: تأمین اقلام ضروری مردم در بازار باید مد نظر باشد و تمام تلاش دستگاه‌های شهرستان برای دسترسی مردم به این اقلام صورت گیرد.

سهمیه اقلام اساسی تنظیم بازار شهرستان جذب شود

وی افزود: سهمیه اقلام اساسی تنظیم بازار شهرستان مانند شکر و برنج و روغن و … با لحاظ شرایط کرونایی جذب شود و در زمان مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

مهرجو بیان کرد: در توزیع مرغ مورد نیاز شهرستان باید با پیگیری‌های لازم دستگاه‌های مرتبط سهمیه اختصاص یافته شهرستان تحقق پیدا کند و دلیلی ندارد که شهرستان با دارا بودن بیشترین مرغداری با کسر سهمیه مواجه باشد.

وی اضافه کرد: سهمیه اختصاص یافته سیمان شهرستان مشخص شود و سیستمی طراحی شود تا از دریافت تا توزیع توسط عاملین روزانه در کارگروه بررسی شود.

وی با اشاره به اهمیت بازرسی‌ها در بخش ریگ گفت: نتیجه بخش بودن و اثربخشی بازرسی‌ها از اصناف در بخش ریگ دیده شود و مدنظر بازرسان باشد.

دیدگاه خود را بنویسید