سر خط خبرها:

دانشکده پزشکی داعش افتتاح شد + عکس

فکرشهر: گروه داعش از افتتاح اولین دانشکده پزشکی‌اش خبر داد.به گزارش فکرشهر، عصرایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه با اعلام این خبر نوشت: طول مدت تحصیل در این دانشکده سه سال است و دانشجویان در این مدت مباحث نظری و عملی را در شش مرحله یاد می‌گیرند. آنها پس از این مدت، مدرک پزشکی دریافت می‌کنند.این دانشکده پزشکی در شهر رقه سوریه پایتخت داعش قرار دارد.هم‌اکنون در ایران، طول دوره فراگیری طبابت و پزشکی شش تا هشت ساله است و افراد پس از طی این مدت، مدرک دکترای حرفه‌ای دریافت و می‌توانند به عنوان پزشک عمومی فعالیت کنند.

فکرشهر: گروه داعش از افتتاح اولین دانشکده پزشکی‌اش خبر داد.

به گزارش فکرشهر، عصرایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه با اعلام این خبر نوشت: طول مدت تحصیل در این دانشکده سه سال است و دانشجویان در این مدت مباحث نظری و عملی را در شش مرحله یاد می‌گیرند. آنها پس از این مدت، مدرک پزشکی دریافت می‌کنند.

این دانشکده پزشکی در شهر رقه سوریه پایتخت داعش قرار دارد.

هم‌اکنون در ایران، طول دوره فراگیری طبابت و پزشکی شش تا هشت ساله است و افراد پس از طی این مدت، مدرک دکترای حرفه‌ای دریافت و می‌توانند به عنوان پزشک عمومی فعالیت کنند.


فیصل الشامان العنزی پزشک جوان سعودی
که پس از پیوستن به داعش در عملیات تروریستی در عراق کشته شد

شماری از فعالان اینترنتی گفته‌اند به تازگی اطلاعیه‌هایی درباره شرایط پذیرش در دانشکده پزشکی داعش در استان رقه توزیع شده است. این اطلاعیه‌ها توسط دیوان الصحه (به معنی نهاد مسئول بهداشت و سلامت در داعش) توزیع شده‌اند.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشکده پزشکی داعش به این شرح اعلام شده است:

حداقل سن: 18 سال و حداکثر 30 سال

دارای حداقل مدرک دیپلم با حداقل معدل 80 درصد

همچنین افرادی که به دلیل شرایط جنگی نتوانسته‌اند دیپلم بگیرند می‌توانند در امتحان جامع دیپلم شرکت کنند؛ البته به شرطی که معدل مدرسه راهنمایی آنها حداقل 80 درصد نمره کامل باشد.

دانشکده پزشکی داعش مهلت یک ماهه را برای دریافت تقاضاهای تحصیل دختران و پسران در این دانشکده تعیین کرده است.

حدود یک سال از سیطره داعش بر استان رقه می‌گذرد. گروه داعش هم‌اکنون مناطق وسیعی را در عراق و سوریه تحت کنترل خود دارد و قوانین سختگیرانه‌ای را بر مردم ساکن در مناطق تحت کنترل خود اعمال می‌کند.