سر خط خبرها:
کارشناس هواشناسی خبر داد؛

افزایش پوشش ابر و احتمال بارش باران در برخی نقاط استان بوشهر

فکرشهر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش پوشش ابر و احتمال بارش باران در برخی نقاط استان بوشهر خبر داد...

فکرشهر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش پوشش ابر و احتمال بارش باران در برخی نقاط استان بوشهر خبر داد.

به گزارش فکرشهر، پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز در برخی ساعات به سبب افزایش نسبی سرعت وزش باد، ارتفاع موج در سواحل مرکزی و جنوبی استان به طور نسبی افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: همچنین امروز در برخی مناطق مرتفع استان گاهی رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های همرفتی دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: روزهای جمعه تا یکشنبه نیز غالباً جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود و رطوبت هوا نیز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، طی امروز وزش باد و در برخی مناطق مرتفع استان رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق، فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی ادامه داد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در سواحل مرکزی و جنوبی ۱۲ تا ۳۸ گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت و فردا در همه مناطق با سرعت ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی بیان کرد: ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی طی امروز ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید