سر خط خبرها:

شرایط جوی بوشهر ناپایدار می‎ شود

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از بعد از ظهر امروز تا روز سه‌ شنبه هفته جاری در برخی ساعت‎ ها (بویژه از ظهر تا اوایل شب با گذر امواج ناپایدار) شرایط جوی این استان ناپایدار می‏‌شود...

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از بعد از ظهر امروز تا روز سه‌ شنبه هفته جاری در برخی ساعت‎ ها (بویژه از ظهر تا اوایل شب با گذر امواج ناپایدار) شرایط جوی این استان ناپایدار می‏‌شود.

به گزارش فکرشهر، محمد رضا انصاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ناپایداری به صورت افزایش موقتی سرعت وزش باد و پوشش ابر، بارش خفیف و پراکنده همراه با رعد و برق در برخی نقاط استان به خصوص بر روی دریا و نواحی شرقی و جنوبی استان پیش‎ بینی شده است.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد و طی امشب و فردا در برخی نقاط با بارش پراکنده پیش ‎بینی می‎شود.

انصاری ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد متغیر و به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در فراساحل در برخی ساعت ‎ها ۱۰ تا ۳۸ گاهی ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش ‎بینی شده است.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در فراساحل گاهی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‏ بینی می ‏‎شود.

انصاری افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۱۳ بامداد، جزر اول ساعت ۰۵:۰۴، مد دوم ساعت ۱۲:۲۳ و جزر دوم ساعت ۲۰:۴۱ خواهد بود.

وی یادآورشد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان با ۳۸ و جم با ۱۸.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.

انصاری گفت: در مدت یاد شده  گناوه، خارگ و بوشهر به ترتیب با ۹۸، ۹۶ و ۹۰ درصد بیشترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.

دیدگاه خود را بنویسید