سر خط خبرها:

نمایشگاه عکس بوشهر، در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار شد

فکرشهر: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان بوشهر گفت: به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی مجازی عکس از جاذبه‌های گردشگری جنوب کشور با محوریت این استان، با همکاری سازمان مردم نهاد "راه آبی ابریشم" در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، سکینه سالاری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری جنوب کشور بویژه استان بوشهر شامل آئین‌ها، اقلیم، طبیعت، تاریخ، گردشگری دریایی و مردم شناسی به نمایش گذاشته شده‌است.

وی ادامه داد: در کنار این نمایشگاه، وبینارهایی با هدف صیانت از خلیج همیشه فارس، شناخت و معرفی مستندات و مقاله‌هایی برای علاقمندان در این زمینه برگزار می‌شود.

سالاری اضافه کرد: هدف برگزاری این نمایشگاه این است که با توجه به نمایشگاه گردشگری اکسپو دبی که از مهر ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، همچنین جام جهانی فوتبال در قطر و نزدیک بودن ایران به این کشورها، نگاه ویزوتورهایی که با مقصد خلیج فارس در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند را به بوشهر جلب و شاهد حضور آنان در این استان باشیم.

وی تاکید کرد: تلاش شده در این نمایشگاه مجازی بوشهر به کل دنیا معرفی شود.

سالاری بیان کرد: هرچند در گذشته برگزاری هفته‌های فرهنگی بسیار هزینه بر بود اما امروز شرایط کرونا و تقویت زیرساخت‌های ارتباط مجازی باعث شد از این فرصت استفاده و داشته های فرهنگی استان را از این طریق به آن سوی مرزها معرفی کنیم.

مدیرسازمان مردم نهاد راه آبی ابرشیم گفت: هدف این نمایشگاه جدای از پیدا کردن پیوندهای تاریخی استان بوشهر با جنوب ایران و کرانه‌های دریای عمان و خلیج فارس با دیگر کشورهای هم مسیر در میراث دریایی ابریشم، تلاش برای معرفی جاذبه‌های کمتر دیده شده جنوب ایران بویژه بستر گردشگری دریایی شامل مولفه‌های طبیعی، تاریخی، زیست بوم دریایی است.

حسین ایزدپناه افزود: با توجه به جریان جهانی صنعت توریسم که این روزها به دلیل فراگیری کرونا در حال عرضه و ارائه از راه سیستم فناوری است باعث شده خیلی بهتر، سیستماتیک تر و فراگیرتر جاذبه‌های استان بوشهر را معرفی کنیم.

وی ادامه داد: تلاش شده در این نمایشگاه بستر گردشگری تاریخی دریایی که همواره کمتر مورد تبلیغ و توجه بوده‌است معرفی شود و این نمایشگاه بتواند سرمایه‌گذارانی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش جذب و به نوعی نگاه ویزتورهایی که کشورهای حاشیه خلیج فارس را مقصد قرار می دهند را به سمت بوشهر جلب کرد.

این نمایشگاه مجازی عکس تا ۶ خرداد ماه برپا است.

دیدگاه خود را بنویسید