سر خط خبرها:
آخرین آمار کرونا؛

بستری 338 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ ثبت 5 فوتی جدید در استان بوشهر/ آمار فوتی‌های روزانه به زیر 300 نفر کاهش یافت / جان باختنِ 297 بیمار در شبانه روز گذشته

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ پنج شنبه 23 اردیبهشت ماه، 338 نفر است...

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ پنج شنبه 23 اردیبهشت ماه، 338 نفر است.

به گزارش فکرشهر، دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 77 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 40 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 56  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 45 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا افزود: 40 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند که از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 13 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 5  مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، 2 آقا با 84 و 55 سال سن با سابقه بیماری کلیوی، فشارخون و دیابت و 3 خانم با65، 82، 65 سال سن با سابقه بیماری قلبی، فشارخون و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.

وی افزود: تا کنون  1099  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 39354  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

دکتر کشمیری اظهار کرد: خوشبختانه تعداد کل موارد بستری، روزانه در حال کاهش هست و امیدواریم که با کمک هم استانی‌های عزیز و با مسافرت نرفتن در تعطیلات آخر هفته و عید فطر َشاهد ادامه روند نزولی بستری و فوت در استان  باشیم.

روابط عمومی وزارت بهداشت آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور را تشریح کرد.

به گزارش فکرشهر، تا کنون یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۱۱۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۳۳۰ هزار و ۸۰۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و و ۹۲۳ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۲۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۷۵ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۷۲۲ هزار و ۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۶ هزار و ۲۳۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۱۷۹ هزار و ۸۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

پنج هزار و ۴۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۱۷ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۴۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید