سر خط خبرها:

۶ فوتی جدید کرونایی در استان بوشهر/ آخرین آمار کرونا در ایران

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۳۰۰ نفر رسید...

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۳۰۰ نفر رسید.

به گزارش فکرشهر، سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۳۴ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی افزود: در شبانه‌روز گذشته ۵۹ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۴۹ نفر از آن‌ها مثبت قطعی بوده‎اند.

کشمیری با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند که ۱۴ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی بیان کرد: امروز ۶ مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، ۱ آقا با ۹۲ سال سن بدون سابقه بیماری و ۵ خانم با ۷۳، ۶۹، ۶۶، ۶۹ و ۵۱ سال سن با سابقه بیماری قلبی، تیرویید، فشارخون و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.

کشمیری افزود: تا کنون ۱۱۹۱ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند و از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۴۴۹۶۷ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۱۷۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و همچنین در این بازه زمانی ۸هزار و ۸۴۶ بیمار دیگر نیز شناسایی شدند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۷۷۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۲۶۱ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۱۶ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۱۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۵۷۸ هزار و ۲۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید