سر خط خبرها:
معاون حقوقی و پارلمانی کمیته امداد؛

پیش‌بینی ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای مسکن مددجویان ساکن در روستاها

فکرشهر: معاون حقوقی و پارلمانی کمیته امداد از پیش‌بینی سه هزار میلیارد تومان برای مسکن مددجویان تحت پوشش ساکن در روستاهای کشور خبر داد.

به گزارش فکرشهر از مهر، جعفر صباغیان صبح چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی کمیته امداد، مردمی کردن امداد با استفاده از ظرفیت‌های خیرین حقیقی و حقوقی است.

وی افزود: معتقدیم در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی نیازهای جامعه تحت پوشش بسیار زیاد است و برآورده کردن آنها مستلزم هزینه‌های فراوان است که با مشارکت خیرین حقیقی و حقوقی و استفاده از ظرفیت‌های موجود قابل انجام است.

معاون حقوقی و پارلمانی کمیته امداد تصریح کرد: البته در بودجه ۱۴۰۰ بودجه کمیته امداد محدود است و کفاف برآورد نیازهای جامعه مردم ندارد و نیاز است از ظرفیت‌های خیرین استفاده بهینه شود.

صباغیان عنوان کرد: هدف اساسی از اقدامات در کمیته امداد رفع مشکلات معیشتی، مسکن و اشتغال با نگاه به توانمندسازی مددجویان است که با رفع مشکلات این خانواده‌ها زمینه خودکفا نمودن این خانواده‌ها دور از ذهن نیست.

معاون حقوقی و پارلمانی کمیته امداد ادامه داد: به دنبال این هستیم که با پالایش خانواده‌های تحت پوشش و زمینه سازی برای توانمندسازی این خانواده، زمینه ورود خانواده‌هایی که پشت خط استفاده از حمایت‌های کمیته امداد هستند، انجام شود.

صباغیان یادآور شد: امسال سه هزار میلیارد تومان برای مسکن مددجویان تحت پوشش ساکن در روستاهای کشور و یک هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن این افراد پیش‌بینی‌شده که می‌تواند بخش عمده مشکلات مسکن مددجویان را رفع نماید.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آئین محمدرضا میری به عنوان مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر معرفی و از زحمات احمد لطفی تقدیر شد.

دیدگاه خود را بنویسید