سر خط خبرها:

طرح ترخیص فوق العاده خودروهای توقیفی در بوشهر آغاز شد

فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: طرح ترخیص فوق‌العاده خودروهای توقیفی در این استان آغاز و به مدت ۲ ماه ادامه دارد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سرهنگ حیدر سوسنی اعلام کرد: این طرح در راستای ساماندهی فرآیند ترخیص خودروهای توقیفی رسوبی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی و انباشت خودروهای رسوبی و غیر رسوبی در توقفگاه‌ها، صیانت از اموال مردم و تسهیل در ترخیص خودروهای توقیفی اجرایی شده است.

وی بیان کرد: هزینه نگهداری خودروها در پارکینگها برابر تعرفه سال ۱۳۹۴ محاسبه و همچنین امکان پرداخت خلافی به صورت قسط بندی وجود دارد و جرائمی که به علت دیرکرد ۲ برابر شده، بخشیده می‌شود.

سوسنی ادامه داد: همچنین در این طرح شرایطی فراهم شده تا متقاضیان فاقد گواهینامه رانندگی با معرفی فرد دارای گواهینامه مجاز، امکان ترخیص خودرو برای آنها فراهم شود.

وی افزود: برای سرعت بخشی و روان سازی ترخیص خودروهای توقیفی هماهنگی لازم با بیمه مرکزی برای بخشش جریمه‌های دیر کرد و تقسیط هزینه خرید بیمه نامه انجام شده است.

سوسنی تاکید کرد: مالکان یا نماینده قانونی خودروهای توقیفی (زیر سن فرسودگی ) که تا قبل از ۲۹ اسفند ۹۹ توقیف و در پارکینگ نگهداری می‌شوند، می‌توانند با همراه داشتن مدارک هویتی و مالکیتی ابتدا به دفاتر پلیس +۱۰ و در صورت لزوم به یگان توقیف کننده یا اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: خودروهایی که هیچ گونه سابقه ای در سامانه شماره گذاری پلیس راهور و یا سامانه پارکینگ ندارند از این خدمات مستثنی بوده و باید به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط ویژه در نظر گرفته شده و فرصت بوجود آمده، واحدهای ترخیص به منظور ارائه خدمات مضاعف به شهروندان تقویت شدند تا شهروندان در کوتاه‌ترین زمان بتوانند فرایند ترخیص را طی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید