سر خط خبرها:

استاندار بوشهر: نامزدهای ریاست جمهوری براساس اطلاعات غلط اظهارنظر نکنند

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: نامزدهایی که با هدف قرار گرفتن در عالی‌ترین جایگاه نظام در عرصه رقابت شرکت کرده‌اند، دقت کنند تا اطلاعات نادرست را مبنای اظهار نظر خود قرار ندهند و اطلاعات و آمار و ارقام خود را از دستگاه‌ها و منابع رسمی و معتبر دریافت کنند.

به گزارش فکرشهراز ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به مطرح شدن مساله شرکت تعاونی نخلداران دشتستان از سوی یکی از نامزدهای انتخابات در مناظره تلوزیونی،  با بیان اینکه اصل مساله این تعاونی در سخنان این نامزد مطرح نشد، توضیح داد: تعاونی نخلداران دشتستان در سال ۱۳۷۲ شکل گرفت و ۵۷ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد که تا ۴ سال پس از این تاریخ که زمان سررسید اقساط آن بوده است هیچ اقدامی برای پرداخت این تسهیلات انجام نداده است، با این وجود از سال ۸۱ تا ۸۳ نیز بدهی این واحد استمهال شده اما در این فرصت نیز نسبت به پرداخت آن اقدام نشده است.

وی ادامه داد: این پروژه در نهایت در سال ۹۰ و در شرایطی که در مزایده هیچ خریداری برای آن وجود نداشت، در تملک بانک قرار گرفت و بر اساس اسناد موجود دستگاه قضایی نیز حکم به احتمال فرسوده شدن تجهیزات این تعاونی داده است.

استاندار بوشهر با یادآوری اینکه همه این فرآیند پیش از دولت کنونی رخ داده است، اضافه کرد: با این همه تا سال ۹۵ دستگاه‌های مرتبط همه تلاش خود را برای احیای این تعاونی به کار بستند اما در پایان، سال ۹۷ در شرایطی که تجهیزات در حال فرسودگی و تخریب قرار داشت، به مزایده گذاشته شد.

 گراوند گفت: هر واحدی که تسهیلات دریافت کرد باید نسبت به بازپرداخت آن اقدام کند، با این حال در این رابطه همه دولت‌ها تمام تلاش خود را برای فعال کردن این تعاونی کرده‌اند.

استاندار بوشهر در ادامه این نشست بیان کرد: در اختصاص اعتبار به پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی، اولویت استان پروژه‌هایی است که دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ تا ۹۰ درصد هستند تا هر چه زودتر به پایان برسند و به چرخه خدمت به مردم وارد شوند.

وی گفت: همه مسئولان و مدیران دولتی تا لحظه‌ای که در پست خود مشغول به خدمت هستند در پیشگاه مردم و خداوند مسئولند و ذهن خود را مشغول تغییر دولت‌ها نکنند چرا که عواقب هر اقدامی که در راستای توسعه استان انجام شود، نصیب مردم می‌شود.

استاندار بوشهربا بیان اینکه مجموعه استانداری تا آخرین روز تصدی، پیگیر پروژه‌های عمرانی و خدمت‌رسانی به مردم بوشهر است، تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، عمرانی و خدمات رسان از لحظه لحظه دوره تصدی خود تا استقرار دولت جدید استفاده کنند و همه توان خود را برای پیگیری پروژه‌ها و طرح‌های توسعه استان به کارگیرند.

استاندار بوشهر گفت: بوشهر برای تسویه بدهی‌های دولتی با استفاده از امکان قانونی تهاتر تا ۴۰ هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد که هر چند سال گذشته بسیاری از دستگاه‌ها به خوبی از آن استفاده کردند اما لازم است همه دستگاه‌ها این امکان را مد نظر قرار دهند تا با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بخشی از بدهی‌ها با بدهی بانکی و مالیاتی تهاتر و تسویه شود.

گراوند تاکید کرد: لازم است جلسه‌های اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان در استان فعال شود تا تکلیف و وظیفه هر یک از دستگاه‌های اقتصادی به شکلی مشخص روشن شود.

وی افزود: در این جلسه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها با تلاش و همکاری پارک علم و فناوری، دانشگاه خلیج فارس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از ظرفیت سند قانونی مصوب شواری عالی انقلاب فرهنگی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود.

استاندار بوشهر همچنین مصوب کرد: ساختمان متعلق به فرمانداری در عسلویه به مدت ۵ سال در اختیار پارک علم و فناوری قرار گیرد تا آن را تجهیز و فعال کند و با استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در جوار قطب صنعتی استان زمینه برای پیشرفت و بروز بیشتر توانمندی این شرکت‌ها در استان فراهم شود.

دیدگاه خود را بنویسید