سر خط خبرها:

نفتالی بنت: احیای برجام با ایران اشتباه است؛ اجازه نمی‌دهیم این کشور تسلیحات اتمی به دست آورد / برنامه هسته‌ای تهران چالش اصلی کابینه من خواهد بود

فکرشهر: جلسه رای به کابینه ائتلافی جدید اسرائیل در پارلمان این رژیم (کنست) آغاز شده و «نفتالی بنت» کاندیدای نخست‌وزیری چرخشی این رژیم گفت برنامه هسته‌ای ایران که «نزدیک به نقطه تصمیم‌گیری است» چالش اصلی کابینه وی خواهد بود. وی در ادامه مدعی شد احیای توافق هسته‌ای با ایران اشتباه است و اسرائیل به ایران اجازه نمی‌دهد تسلیحات اتمی به دست آورد.

به گزارش فکرشهر از فارس، جلسه رای به کابینه ائتلافی جدید رژیم صهیونیستی در پارلمان این رژیم (کنست) آغاز شده و «نفتالی بنت» کاندیدای نخست‌وزیری چرخشی این رژیم سخنان خود را با تشکر از «بنیامین نتانیاهو» و همسر او که هر دو متهم به فساد هستند، آغاز کرده است.

در همین حال برخی نمایندگان حزب نتانیاهو (لیکود) با فریادهای خود مانع سخنان بنت شده‌اند. گفته می‌شود دو تن از نمایندگان لیکود به بیرون از صحن کنست برده شده‌اند.

طبق گزارش‌ها، به دلیل فضای پرتنش جلسه، «یاریو لوین» رئیس کنست به نمایندگان بیشتری دستور داده نشست را ترک کنند.

بنت در بخشی از سخنرانی خود به لفاظی علیه ایران پرداخت و گفت برنامه هسته‌ای ایران که «نزدیک به نقطه تصمیم‌گیری است» چالش اصلی کابینه وی خواهد بود.

وی در ادامه مدعی شد احیای توافق هسته‌ای با ایران اشتباه است و اسرائیل به ایران اجازه نمی‌دهد تسلیحات اتمی به دست آورد.

او در ادامه لفاظی خود گفت: خاورمیانه (غرب آسیا) هنوز از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ که پول زیادی را عاید ایران کرد، بهبود پیدا نکرده است. بازگشت به توافق هسته‌ای اشتباه است و بار دیگر به رژیم ایران مشروعیت می‌بخشد. اسرائیل طرف این توافق نیست و به دفاع از خود ادامه خواهد داد.

او همچنین مدعی شد در خصوص مسئله فلسطین از گام‌های اقتصادی که از تنش و اصطکاک می‌کاهد حمایت خواهد کرد. 

«یائیر لاپید»‌ رئیس حزب «یش‌عتید» که با بنت برای تشکیل کابینه ائتلافی متحد شده، سخنرانی خود را در کنست رها کرد و خطاب به اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی گفت این تصمیم را به دلیل وقفه‌هایی که در طول سخنرانی بنت ایجاد شد، اتخاذ کرده و اقدام اعضای حزب نتانیاهو را شرم آور خواند.

هفته قبل بود که یاریو لوین رئیس کنست اعلام کرد که جلسه رأی اعتماد به کابینه جدید این رژیم در روز یکشنبه برگزار می‌شود. در صورت کسب رای اعتماد، کابینه جدید به نخست‌وزیری بنت آغاز به کار خواهد کرد که پایانی بر ۱۲ سال نخست‌وزیری نتانیاهو خواهد بود. در این صورت کابینه ائتلافی یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید و نفتالی بنت رئیس حزب یامینا (به‌همراه شش حزب دیگر) مراسم تحلیف را نیز در همان جلسه اجرا می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید