سر خط خبرها:

آمار واجدین شرایط رای دادن در شهرستان دیلم

فکرشهر: فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: از جمعیت حدود ۳۶ هزار نفری این شهرستان ۲۴ هزار و ۱۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری هستند که از این مجموع ۶۱۴ نفر رای اولی‌ است.

به گزارش فکرشهر، احمد دشتی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  ۴۳ شعبه اخذ رای در  شهرستان  دیلم پیش بینی شده که ۳۶ شعبه ثابت و ۷ شعبه سیار است.

وی گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در  شعب  علاوه بر عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی ، ناظران بهداشتی بمنظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مد نظر قرار گرفته است.

فرمانداردیلم بیان کرد: شهر دیلم دارای ۱۴ و امام حسن  ۱۹ نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر است.

وی افزود: در آخرین مرحله تایید صلاحیت‌های نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در هیات های نظارت مرکزی و استانی و شهرستانی ۳ نفر از  امام حسن و یک  نفر ازشهر دیلم تایید صلاحیت شدند و به جمع داوطلبان  اضافه شدند.

دشتی گفت: نامزدهای تایید صلاحیت شده در شهرهای شهر دیلم و امام حسن  هرکدام  برای دارای ۵ کرسی پارلمان شهری رقابت می کنند.

فرماندار دیلم اظهارداشت: تعداد ۱۰۰ نامزد در شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان تائید صلاحیت شدند که برای کسب ۵۰ کرسی در صحنه انتخابات رقابت می کنند.

وی افزود: در ۱۶ روستای این شهرستان انتخابات شوراها برگزار خواهد شد که  ۱۵ روستای دارای ۳ عضو اصلی و یک  روستای ۵ عضو دارد.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر قرار دارد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد برگزار می شود.

دیدگاه خود را بنویسید