سر خط خبرها:
طبق اعلام شورای هماهنگی بانک‌ها:

بانک‌های استان بوشهر، پنج شنبه ها تعطیل شد + جزییات

فکرشهر: طبق اعلام شورای هماهنگی بانک‌ها، بانک‌های استان بوشهراز امروز به منظور کاهش مصرف برق، پنج شنبه ها تعطیلند...

فکرشهر: طبق اعلام شورای هماهنگی بانک‌ها، بانک‌های استان بوشهراز امروز به منظور کاهش مصرف برق، پنج شنبه ها تعطیلند.

به گزارش «فکرشهر»، در اطلاعیه شورای هماهنگی بانک‌ها آمده است: طبق مصوبه هیات وزیران مبنی بر تعطیلی کلیه دستگاه‌های اجرایی در روز‌های پنجشنبه تا پایان مرداد ماه اعلام می‌شود: همه واحد‌های صنف و ستاد بانک‌ها نیز به استناد مصوبه مذکور پنج شنبه ۱۷ تیر تعطیل است بنابراین، از مسئولین محترم شعب بانک‌ها تقاضا می‌شود که نسبت به پول گذاری و پشتیبانی کلیه دستگاه‌های خودپرداز اقدام کنند تا در انجام امور بانکی هموطنان عزیز خللی وارد نشود.

در ادامه اطلاعیه شورای هماهنگی بانک‌ها از هموطنان و مشتریان درخواست شده است تا از خدمات غیرحضوری بانک‌ها استفاده کنند.

همچنین تاکید شده است که دبیران شورای هماهنگی استان‌ها باید در این خصوص هماهنگی لازم را با استانداران داشته باشند.

با تصویب هیات وزیران، با توجه به کمبود برق و ضرورت تأمین برق مورد نیاز بخش‌های ضروری کشور از جمله بخش خانگی، ادارات و سازمان‌های دولتی تا پایان مرداد، پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

همچنین امسال به منظور کاهش مصرف برق ساعت کاری ادارات در این استان از شنبه اول خرداد تا ۳۱ مرداد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ تعیین شد که بود که با تصمیم مسئولان، این ساعت کاری از دوشنبه ۱۴ تیر تا ۲۳ تیر به ساعت ۶:۳۰ تا ساعت ۱۲ تغییر کرد.

تغییر ساعت کاری بانک‌ها از شنبه ١٩ تیر

طبق اعلام مسئولان بانک‌های خصوصی و دولتی، ساعت فعالیت کارکنان بانک‌ها و مراجعه مشتریان از روز شنبه ١٩ تیر تغییر می‌کند.

روز گذشته هیئت وزیران تصویب کرد که با توجه به کمبود برق در هفته جاری و ضرورت تأمین برق مورد نیاز بخش‌های ضروری کشور از جمله بخش خانگی، فعالیت ادارات و سازمان‌های دولتی در تهران و سراسر کشور تا پایان مرداد ماه، در روزهای پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

در پی این مصوبه، بانک‌های خصوصی و دولتی نیز در پنج شنبه‌ها تا پایان مرداد ماه سالجاری تعطیل شدند که این موضوع به تمام شعب بانکی سراسر کشور ابلاغ شده است و مردم برای بهره مندی از خدمات بانکی باید از خدمات غیرحضوری در این روز استفاده کنند. 

در این باره علیرضا قیطاسی_ دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها - درباره اینکه اگر تاریخ وصول چکی برای پنج شنبه باشد، وضعیت آن چک چه می‌شود، گفت: چک‌هایی که تاریخ وصول آن‌ها در پنج شنبه باشد، وصول آن‌ها به اولین روز کاری بعد منتقل می‌شود. 

از سوی دیگر، اکنون محمد رضا جمشیدی_دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی - در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: طبق اعلام تلفنی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  و اصرار استانداری تهران از روز شنبه ١٩ تیر تا اطلاع ثانوی ساعات حضور کارکنان  در کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری در استان تهران ٦:٣٠ و ساعت پذیرش مشتریان ۷ تا  ١٣:٣٠ خواهد بود.

در بخش دیگری از این ابلاغیه آمده است: در صورت نیاز در پایان هفته تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد شد و کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی جدا درخواست دارد، همکاران درکلیه واحدها حداکثر از ۵۰ درصد چراغ‌های روشنایی درطول کار استفاده کرده و دستگاه‌های سرمایشی را از ساعاتی زودتر از تعطیل واحدها خاموش کنند.

جمشیدی خاطر نشان کرده است که تعیین ساعات کار شعب واحدهای مستقر درسایر استان‌ها کماکان با هماهنگی مقامات ذیصلاح استانها خواهد بود.

علاوه براین، شورای هماهنگی بانک‌های دولتی نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور و بانک مرکزی، ساعت فعالیت بانک‌ها تا اطلاع ثانوی برای کارکنان ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و برای مراجعه کنندگان ۷ تا ۱۳ خواهد بود. 

در بخش دیگری در این اطلاعیه‌ای آمده است: از روسای محترم شعب بانک‌ها انتظار می‌رود که در این بازه زمانی برای کاهش مصرف انرژی سیستم‌های سرمایشی را تنظیم و خاموش آن‌ها را بعد از ساعت اداری مد نظر قرار دهند. 

دیدگاه خود را بنویسید