سر خط خبرها:

فضاهای فرهنگی در شهرستان گناوه افزایش می یابد

فکرشهر: مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته فضاهای فرهنگی در شهرستان گناوه افزایش می یابد.

به گزارش فکرشهر از مهر، محمد مظفری صبح سه‌شنبه در مراسم افتتاح سه کتابخانه روستایی در شهرستان گناوه اظهار داشت: در راستای طرح راهبردی توسعه فرهنگی و اجتماعی ۳۱ شهرستان کشور، فعالیت‌های خوبی در شهرستان گناوه به عنوان یکی از شهرستان‌های مورد نظر وزارت کشور صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با محوریت سازمان‌های مردم نهاد برنامه‌های بسیار خوبی در قالب این طرح انجام شد گفت: یکی از برنامه‌های شاخص این طرح توسعه فضاهای فرهنگی در روستاهای شهرستان گناوه با استفاده از ظرفیت‌های موجود بود که خوشبختانه با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و نظارت فرمانداری به خوبی انجام شد.

مظفری با بیان اینکه عدم پیش بینی استقرار نهادهای فرهنگی و اجتماعی در روستاها از مهمترین چالش‌های اجتماعی در روستاها است افزود: کتابخانه‌ها و مساجد می‌توانند کمبود فضاهای فرهنگی و اجتماعی در روستاها را جبران کنند.

وی تصریح کرد: کتابخانه‌ها می‌توانند با مشارکت خانواده‌ها به مرکز مدیریت کنترل آسیب‌های اجتماعی و توسعه فرهنگی در روستاها تبدیل شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی استان برای راه اندازی این سه کتابخانه را مورد تقدیر قرار داد و افزود: علاوه بر بر فرماندار گناوه، بخشداران مرکزی و بخش ریگ، دهیاران و شوراهای اسلامی این سه روستا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی، و حوزه هنری استان در تأمین کتاب، در کنار دفتر امور اجتماعی بوده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید