سر خط خبرها:

رکورد جدید کرونا در استان بوشهر/ ۶۰۵ نفر بستری هستند/ فوت ۳۲۲ نفر در شبانه روز گذشته در کشور

فکرشهر: امروز بستری‌های کرونایی در استان بوشهر به ۶۰۵ نفر افزایش یافت تا رکورد دیگری در زمینه بیماران بستری در این استان ثبت شود...

فکرشهر: امروز بستری‌های کرونایی در استان بوشهر به ۶۰۵ نفر افزایش یافت تا رکورد دیگری در زمینه بیماران بستری در این استان ثبت شود.

به گزارش فکرشهر، دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: با افزوده شدن ۱۶۰ بیمار جدید، تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان امروز به ۶۰۵ نفر رسید که رکوردی تازه در این زمینه است.
 
دکتر سعید کشمیری افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۱۱۵ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند، که از این شمار ابتلای ۸۶ نفر از آن‌ها به کرونا قطعی است.
 
وی با اشاره به اینکه اکنون ۵۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند ادامه داد: از این مجموع، ۱۶ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به فوت ۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا گفت: دو آقا با ۸۰ و ۵۰ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای مغزی و دیابت و ۳ خانم با ۸۷، ۶۶ و ۶۳ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی، پوکی استخوان و فشار خون در شبانه روز گذشته جان باختند.
 
دکتر کشمیری عنوان کرد: تعداد بیماران شناسایی شده کرونا در استان بوشهر تا کنون ۶۳ هزار و ۳۸۷ نفر و تعداد فوتی‌ها هزار و ۳۹۰ نفر بوده است.

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، متاسفانه در شبانه روز گذشته ۳۲۲ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۵۴۹ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت دهی، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

از دیروز تا امروز ۴ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۵۶۶ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۹ هزار و ۱۲۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۲۷۴ هزار و ۳۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۹۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۲۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید