سر خط خبرها:

سه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در بوشهر افتتاح شد

فکرشهر: همزمان با هفته ملی مهارت، سه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در رشته‌های طراحی دوخت، امور مالی و بازرگانی و مراقبت و زیبایی در بوشهرافتتاح شد.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در حاشیه افتتاح سه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد به مناسبت هفته ملی مهارت گفت: بخش خصوصی در زمینه آموزش‌های مختلف با مجموعه دولتی و تحت نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای همکاری و مشارکت دارد.
 
عبدالمجید دراهکی افزود: در سال ۱۳۹۹ مجوز فعالیت برای ۴۶ آموزشگاه آزاد در استان تخصیص یافت و به آن‌ها ۶ ماه فرصت داده شد تا تجهیزات و امکانات خود را برای آموزش‌ها فراهم کنند.
 
وی گفت: امروز در مجموع چهار آموزشگاه آزاد در استان افتتاح شد که سه آموزشگاه طراحی و دوخت، امورمالی و بازرگانی و مراقبت و زیبایی در شهر بوشهر به بهره برداری رسید.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر عنوان کرد: این آموزشگاه‌ها متناسب با نیاز بازار و براساس تکنولوژی روز دنیا فعالیت می‌کنند که در آموزشگاه طراحی و دوخت ۱۹ حرفه و با ظرفیت حداکثر ۲۳ نفر (در شرایط کرونایی هر کلاس حداکثر ۶ نفر)، در آموزشگاه امورمالی و بازرگانی حداکثر ۵۰ نفر در یک دوره ۲ ماهه و در آموزشگاه مراقبت و زیبایی ۱۲ تا ۲۰ نفر در یک دوره ۲ تا ۳ ماهه، آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.
 
دراهکی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰۶ آموزشگاه آزاد در استان مشغول به فعالیت هستند گفت: به مناسبت هفته ملی مهارت فردا ۶ آموزشگاه آزاد در زمینه برق و الکترونیک در شهرستان‌های دیر و کنگان و یک آموزشگاه آزاد تعمیرات خودرو در دشتستان شروع به فعالیت خواهد کرد.
 
وی عنوان کرد: ۳۰ درصد آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای به صورت نظری و ۷۰ درصد آموزش‌ها حضوری است و آزمون‌ها نیز به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان کرد: هر سال در استان بوشهر ۲۰ هزار نفر از آموزش‌های مهارتی بخش دولتی و ۲۰ هزار نفر هم از آموزش‌های بخش خصوصی بهره‌مند می‌شوند که ۸۰ درصد مهارت‌ها متناسب با ظرفیت استان است و افراد آموزش دیده یا خود کارآفرین شده و یا جذب بنگاه‌های اقتصادی می‌شوند.
 
وی تاکید کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حلقه واصل میان علوم دانشگاهی و مجموعه آموزشی کشور با بنگاه‌های اقتصادی هستند که هم اکنون هم جامعه هدف شامل سربازان نیرو‌های مسلح، دانشجویان، روستائیان و تمام اقشاری است که مشغول یادگیری علوم دانشگاهی هستند.
 
دراهکی گفت: تمامی افراد مهارت دیده فنی حرفه‌ای که گواهی بین‌المللی دریافت کنند خود کارآفرین می‌شوند یا به عنوان نیروی کار در اختیار بنگاه‌های اقتصادی قرار می‌گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید