سر خط خبرها:

ادامه روند صعودی بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بوشهر/ آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۴۱۱ نفر در شبانه روز گذشته

فکرشهر: با بستری شدن ۷۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های بوشهر رکورد دیگری در تعداد مبتلایان و بستری‌ها در این استان ثبت شد...

فکرشهر: با بستری شدن ۷۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های بوشهر رکورد دیگری در تعداد مبتلایان و بستری‌ها در این استان ثبت شد.

به گزارش فکرشهر، دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به افزایش دوباره بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها، تعداد این بیماران را ۷۵۹ نفر عنوان کرد.
 
دکتر سعید کشمیری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی و ۱۷۶ بیمار نیز در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه اکنون ۵۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند ادامه داد: ۲۴ نفر از این افراد در وضعیت حاد بیماری قرار دارند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از فوت ۹ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته خبر داد که همگی آقا و از ۴۲ تا ۹۶ سال سن داشته‌اند.
 
وی عنوان کرد: خوشبختانه امروز ۱۳۲ بیمار باحال عمومی خوب از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.
 
دکتر کشمیری تعداد مبتلایان کرونا در استان بوشهر را تا کنون ۶۷ هزار و ۱۰۹ نفر و تعداد فوتی‌ها را هزار و ۴۴۰ نفر اعلام کرد.

آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۴۱۱ نفر در شبانه روز گذشته

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند و مجموع جانباختگان بیماری از ۹۱ هزار نفر فراتر رفت.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۹۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۷۹۵ هزار و ۶۸۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳ میلیون و ۸۱ هزار و ۱۷۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

از دیروز تا امروز ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۷ هزار و ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که چهار هزار و ۳۱۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۹۴۰ هزار و ۷۰۸ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۱ هزار و ۴۰۷ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۴۰۴ هزار و ۵۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۶۰۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۴۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید