سر خط خبرها:

۸ فوتی جدید کرونا در استان بوشهر/ آخرین اخبار کرونا در ایران

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۷۹۶ نفر رسید...

فکرشهر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۷۹۶ نفر رسید.

به گزارش «فکرشهر»، سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۱۰۳ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲۳ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز ۸ مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا ۲ آقا با ۷۷ و ۵۵ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای سرطان، فشارخون و دیابت و ۲ آقا با ۸۰ و ۶۶ سال سن بدون سابقه بیماری و ۳ خانم با ۶۹، ۶۱ و ۶۹ سال سن با سابقه بیماری قلبی، فشار خون و دیابت ۱ خانم با ۳۲ سال سن بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۱۵۰ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۱۲۰ نفر از آن‌ها مثبت قطعی بوده ‎اند.

کشمیری افزود: تا کنون ۱۴۴۸ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

وی گفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۶۷۸۲۹ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم گفت: تا کنون ۱۸۲ هزار نفر از جمعیت استان، واکسن دریافت کرده اند که ازز این تعداد افزون بر ۳۰ هزار نفر هر دو دُز را دریافت کردند و به تدریج برای بقیه هم دُز دوم تزریق می‌شود.

خواجه ئیان با بیان اینکه مجموعا ۲۱۲ هزار دُز تا کنون واکسن تزریق شده افزود: در گروه سنی بالای ۶۰ سال ۸۱ درصد، و در گروه سنی بالای ۴۵ سال ۶۴ درصد واکسینه شده اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر گروه سنی ۴۵ تا ۵۰ سال در حال واکسنه شدن هستند که در روز‌های آینده گروه‌های سنی دیگر، بیمارن مزمن، که از طریق سایت سلامت ثبت نام کرده اند، بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند، خبرنگاران، اساتید دانشگاه و حوزه و نیرو‌های انتظامی واکسینه می‌شوند.

خواجه ئیان بیان داشت:جمعیت بالای ۱۸ سال استان ۷۳۰ هزار نفر است که تا ۳ ماه آینده واکسیناسیون آن‌ها انجام می‌شود و با افزایش دو مرکز واکسیناسیون ظرفیت تزریق از ۷ هزار دُز در شرایط کونی به ۱۰ هزار دُز خواهد رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از هم استانی در خواست کرد: واکسن به اندازه کافی موجود است پس دغدغه‌ای نداشته باشد؛ و در صورت وجود علائم کرونا نیز برای تزریق واکسن اقدام نکنند، زیرا این بیماری تشدید می‌شود.

آخرین آمار کرونا در ایران/ فوت ۳۷۸ نفر در شبانه روز گذشته

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹هزار و ۱۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در این بازه زمانی ۳۷۸ بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

 بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۵۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۸۴۴ هزار و ۲۵۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۰۶ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

از دیروز تا امروز ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که چهار هزار و ۸۳۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۹۷۹ هزار و ۷۲۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۱ هزار و ۷۸۵ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۴۲۴ هزار و ۶۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۷۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۷۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

گفتنی است طبق اعلام وزارت بهداشت، تا روز گذشته مجموع واکسنهای تزریق شده در کشور به ۱۳ میلیون و ۸۱ هزار و ۱۷۴ دُز رسیده و به این ترتیب مطابق آمار اعلامی امروز، ۵۰۵هزار و ۳۲ دُز واکسن طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور تزریق شده و به نوعی رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا در کشور شکسته شد.

دیدگاه خود را بنویسید