سر خط خبرها:

دانش آموز گناوه ای نماینده استان بوشهر در مجلس دانش آموزی کشور شد + عکس

فکرشهر: مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: آرمان جاودان دانش آموز دوره متوسطه سال دوم تجربی دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی این شهرستان به عنوان نماینده دانش آموزان استان بوشهر در مجلس شورای دانش آموزی کشور انتخاب شد.

فکرشهر: مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: آرمان جاودان دانش آموز دوره متوسطه سال دوم تجربی دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی این شهرستان به عنوان نماینده دانش آموزان استان بوشهر در مجلس شورای دانش آموزی کشور انتخاب شد.

به گزارش فکرشهر، خدانظر رئوفی در گفت وگو با ایرنا افزود: این دانش آموز که عضو شورای دانش آموزی این آموزشگاه و رییس شورای شهرستان گناوه است در جلسات و مناسبت های مجلس دانش آموزی کشور به عنوان نماینده استان بوشهر حضور خواهدیافت.

وی، ترویج فرهنگ مشارکت جویی، تعاون و همکاری، مسوولیت پذیری و زمینه سازی برای مشارکت فکری وعملی دانش آموزان در عرصه های مختلف آموزش و پرروش، ترویج فرهنگ گفت وگو و مشورت بین دانش آموزان و بهره گیری از نظرات دانش آموزان دراصلاح قوانین و مقررات و طرح و برنامه های مرتبط با آنها را از عمده اهداف تشکیل مجلس دانش آموزی کشور عنوان کرد.

وی اضافه کرد: آشنا کردن دانش آموزان با مقوله های فرهنگی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی ،تقویت هویت اسلامی و ایرانی، تحکیم و ترویج ارزش های انقلاب اسلامی تقویت روحیه خودباوری، خوداتکایی و اخلاق اجتماعی از دیگر اهداف تشکیل مجلس دانش آموزی است.

رئوفی گفت: بحث و بررسی درباره مسایل و مشکلات دانش آموزان، مقررات تحصیلی و انضباطی و ارایه طرحها و پیشنهادهای مناسب برای بهبود آن، بحث و تبادل نظر در مورد راهکارهای تقویت تربیت دینی ، اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان و تقدیر از دانش آموزانی که در زمینه های دینی، اجتماعی، علمی هنری و سایر زمینه ها فعالیت برجسته ای داشته اند از وظایف و اختیارات مجلس دانش آموزی است.

مدیر آموزش وپرورش گناوه افزود: بحث و بررسی در ارتباط با چگونگی بهینه سازی روابط انسانی در مدرسه، برنامه های درسی و فعالیت های فوق برنامه های درسی و فعالیت های فوق برنامه و ارائه پیشنهاد برای غنی سازی آنها، انتظارات متقابل دانش آموز، خانواده و جامعه، اظهار نظر درمورد پیش نویس طرح ها و لوایح مرتبط با دانش آموزان که از طریق وزارت آموزش و پرورش ، یا مجلس شورای اسلامی ارجاع می شود از دیگر وظایف مهم این مجلس است.

مدیر آموزش وپرورش گناوه موفقیت این دانش آموز را افتخاری بزرگ برای آموزشگاه محل تحصیل خود و شهرستان دانست و از زحمات مدیر و مربیان آموزشگاه و خانواده ایشان در رسیدن به این مهم قدردانی کرد.

تعداد اعضای مجلس دانش آموزی 150 نفر است که متناسب با جمعیت دانش آموزی استان از میان دانش آموزان عضو شوراهای دانش آموزی مدارس دوره متوسطه بر اساس شیوه نامه ای که به تایید وزیر آموزش و پرورش می رسد، انتخاب خواهند شد. /ص