سر خط خبرها:

واکنش خطیب زاده به ادعاهای وزیر خارجه اسرائیل: این عزیزدردانه غرب، به باج‌خواهی عادت دارد / حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داریم

فکرشهر: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه اسرائیل گفت: ایران حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دارد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) در پاسخ به ادعاهای وزیر خارجه اسرائیل در توئیتی نوشت: رژیم قانون‌شکن اسرائیل، با داشتن بمب‌های غیرقانونی اتمی و خودداری از پیوستن به ان‌.پی‌.تی، بار دیگر ایران را که عضو ان‌.پی‌.تی است و بازرسی‌ شده‌ترین برنامه هسته‌ای جهان را دارد، تهدید می‌کند.

وی افزود: این عزیزدردانه غرب، به باج‌خواهی عادت دارد، اما جهان به ماهیت ثبات‌زدای آن پی برده است.

خطیب زاده گفت: ایران حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دارد.

«یائیر لاپید» وزیر خارجه اسرائیل که به مسکو سفر کرده، امروز (جمعه) در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک»، ادعا کرد: «ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است و باید بداند که این امر [از سوی اسرائیل] بی‌پاسخ نخواهد ماند».

وی روز گذشته در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز مدعی شده بود: «ما اجازه نخواهیم داد که ایران به سلاح اتمی دست یابد یا حتی در آستانه دستیابی به آن قرار گیرد. ایران می‌گوید که می‌خواهد اسرائیل را از بین ببرد و ما اجازه نمی‌دهیم که از این خط عبور کند»

دیدگاه خود را بنویسید