سر خط خبرها:

۶ طرح بیمارستانی در استان بوشهر در دست اجرا

فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۶ طرح بیمارستانی با ظرفیت ۷۹۰ تخت در استان در دست اجراست.

به گزارش فکرشهر از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، دکتر سعید کشمیری افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به طرح‌های در دست اجرا شاخص تخت‌های بیمارستانی این استان تا افق سال ۱۴۰۴ به دو و نیم برابر افزایش می‌یابد.

وی ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی فاطمه زهرا (س)، ۲۰۰ تختخوابی قلب، ۱۶۰ تختخوابی ۱۷ شهریور برازجان، ۱۱۰ تختخوابی بیمارستان رازی عسلویه، ۶۰ تختخوابی بخش خصوصی و توسعه و بهره‌برداری از ۱۰۰ تخت بخش‌های بیمارستانی در سایر شهرستان‌ها را از جمله این طرح‌ها عنوان کرد.

کشمیری اضافه کرد: اکنون هزار و ۸۲۲ تخت بیمارستانی در استان وجود دارد که از این شمار هزار و ۵۷۸ تخت معادل ۸۷ درصد فعال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان شاخص سرانه تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت عددی معادل ۱.۵۷درصد است که نزدیک به میانگین کشوری است.

به گفته کشمیری ۱۹ بیمارستان در استان بوشهر شامل ۱۰ بیمارستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و ۹ بیمارستان وابسته به سایر سازمان‌های دولتی فعال هستند. شمار تخت‌های ویژه استان بوشهر هم ۲۱۶ تخت فعال است.

وی گفت: هرچند در مورد سرانه تخت ویژه به جمعیت در بخشی از حوزه‌ها از جمله آی سی یو نوزادان دچار کمبود هستیم، اما درمجموع شاخص تخت ویژه در این استان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۸.۵ است که بالاتر از میانگین کشوری است و با راه‌اندازی بخش‌ها و بیمارستان‌های جدید به وضعیت مطلوب‌تری خواهیم رسید.

کشمیری اضافه کرد: همچنین ۲ بیمارستان محلی در شهر شبانکاره و عالی شهر در مرحله بهره‌برداری و ۲ بیمارستان دیگر نیز در تنگ ارم و کاکی در دست ساخت هستند.

کلید واژه ها: 

دیدگاه خود را بنویسید